АвторизаціяРеклама

» » » Рецензія на фільм "Трансформери 3"

Рецензія на фільм "Трансформери 3"

Рецензія на фільм "Трансформери 3" Кожні 2 року протягом останніх 16 років Майкл Бей вивертає на нас найрозкішніший ящик з іграшками в світі. Вивертає перед нашими здивованими поглядами: літачки, машинки, роботи, ляльки Барбі, пулеметікі і петарди сиплються звідти без кінця. Хоча «вивертає» не зовсім точне визначення - краще сказати «вивергає».

І на цей раз - у випадку з третіми «Трансформерами» - остаточно очевидним став той факт, який вже давно був очевидний багатьом: мало хто з режисерів в довгій історії блокбастерів володіє таким ступенем герметизму в постановці і такою щирою нездатністю втілити хоч якийсь план , як Майкл Бей . Навіть Роланд Еммеріх , і той зумів хоч трохи, але стати краще. Легкий прогрес, який намічався в «Острові» і перших «Трансформерах» - фільмах, які несли в собі парочку цікавих ідей (без сумніву - проти волі режисера) - в третіх «Трансформерах» наказав довго жити.
Треті «Траснформери» до найменших деталей відтворюють схему, за якою були зняті його попередники - година екшн-комедії (гідною жалю) і півтори години різноспрямованих вибухів (виснажливих до крайніх меж). І то правда - навіщо міняти рецепт, що приносить мільярди доларів?

Десептікони в черговий раз з якихось причин невиразним намагаються знищити рід людський, який за всяку ціну захищають Автоботи. Шиа ЛаБеф в черговий раз виступає в ролі безглуздого антигероя, якому казармений гумор дозволяє знімати найкрутіших дівчат (в даному випадку - британка Розі Хантінгтон-Уайтлі , чиї губи, здається, скроєні за зразком шин Pirelli, а ноги запозичені з календаря тієї ж марки) - якщо, звичайно, він не в компанії бравих спецназівців з базуки напереваги, знятих в ефектних рапіда.

Ідеологія третіх «Трансформерів» теж не дуже відрізняється від доктрини Брукхаймера-Ніцше (хоч першого і замінив Стівен Спілберг ), сформульованої вже дуже давно: з одного боку - солдафони і залізяки, герої вільні і доблесні, з іншого - раболіпні паразити з Вашингтона. В ідеальному світі за Бею міністерство охорони здоров'я, цей релікт соціальної держави, перетворюється в гараж в стилі хай-тек.
Деякі надії покладалися на тривимірність. Горезвісне 3D перешкоджає надшвидкому монтажу, щоб не втомлювати очей глядача, і намагається пластифікувати людське тіло, поки не перетворить його в іграшку. Роботи Hasbro олюднюються, а люди роботізіруются?

У цьому, звичайно, є непогана ідея на відстані витягнутої руки. Її вхопив Джо Данте, чиї «Солдатики» явно були моделлю всієї трансформаторної франшизи, але Майкл Бей - міцний ремісник середньої руки - навіть і не намагається цього робити.
Він задовольняється тим, що перетворює Чикаго - шедевр зі скла і сталі - у свою ігрову площадку, яку він розносить одним жестом розбещеної дитини. А варто лише в ящику закінчиться іграшок, і залишаться лише млява матерія, розкидані всюди болти і гайки і заплакані діти.

рецензія
Оціни пораду →
Переглядів: 2539
Рейтинг: 5.0/1

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ