АвторизаціяРеклама

» » » Як потрібно одягатися для зимової риболовлі

Як потрібно одягатися для зимової риболовлі

Як потрібно одягатися для зимової риболовлі Ловити рибу взимку дуже небезпечно, особливо для новачків. Деякі рибалки щоб не змерзнути вживають спиртні напої, вважаючи, що алкоголь розширює судини. Так ось, він розширює їх лише на короткий час, а потім судини знову стискаються. Не зважаючи на сильні морози, з кожним роком любителів зимової ловлі стає все більше. Для того щоб не замерзнути та не захворіти ми підготовили для вас декілька порад.

Одяг повинен добре зберігати тепло, вбирати та випаровувати піт, захищати від вітру та вологи, не повинен бути тісним і сковувати рухи, тим самим викликаючи порушення кровообігу.

1. Натільна білизна повинна бути ллянна або бавовняна. Особливо добре підходить для цього знаменитий «тільник». Білизна повинна бути трохи поношена але випрана. Поверх тонкої білизни надівається «сітка», зроблена з товстих м'яких мотузок не менше п'яти міліметрів товщиною. Тим самим, між верхнім одягом і тонкою білизною завжди буде залишатися повітряний прошарок. Якщо при русі, ви будете пітніти, одяг до тіла не прилипне, бо під одягом буде відмінна вентиляція.

2. Поверх сітки надягають брюки і шерстяний светр. Светр повинен бути з високим коміром, що закриває шию. Штани - з щільної непромокаючої і непродуваємої тканини. Товсті і теплі штани - не зовсім правильно. Наші предки ніколи не носили хутряних штанів. Замість цього вони мали довгі шуби до п'ят. У хутряних брюках дуже потіють ноги, а в довгій шубі - ні. Тому поверх усього краще надягати куртку, до низу якої пристібаються довгі поли, які закривають тіло майже до самих п'ят. Підлоги з куртки легко відстібаються і скручуються рулоном. Куртка повинна бути товста, тепла, легка і непромокаєма.

Довжина куртки повинна бути до середини стегна: і ходити не заважає, і сидінням служить.

4. Особливу увагу потрібно приділити взуттю, тому що саме ноги мерзнуть у першу чергу. Взуття має бути вільним (на один - два розміри більше), непромокаючим, на товстій м'якій поліуретановій підошві, всередині з натуральним хутром або хорошим теплоізоляційним матеріалом.

В якості устілок добре використовувати
жіночі гігієнічні прокладки, вони добре вбирають й утримують випарову вологу. Слабким замінником прокладок є старі
газети. На ногу надягають випрані, дуже товсті, з чистої вовни (краще собачої) шкарпетки. Такий носок і гріє добре, і зберігає ногу від поту, не тре і не стирається сам. Не повинно бути ніякої синтетики, оскільки вона порушує нормальну вентиляцію і затримує парову вологу. При собі також добре мати запасні шкарпетки.

Найбільш чутливими до охолодження людського тіла є шия й голова, поперек, руки і ноги. Тому саме ці частини тіла вимагають першочергового захисту. Як же потрібно одягатися, щоб дотримати ці вимоги?

4. На голову, під шапку, надівається в'язана, щільно облягаюча голову маска з овальним прорізом для обличчя. Верх закриває голову, а низ, облягає шию, плечі, верхню частину грудей і спину. При такому захисті відпадає необхідність вдягати шарф, який постійно вилазить з-під одягу, збивається, лізе в рот і всіляко отруює життя рибалці.

5. Деякі йдуть на рибалку у шкіряних або в'язаних рукавичках. Хоча, якщо немає вітру зі снігом, то можна витягати назовні рукава термобілизни та легкого светра, закриваючи практично всю тильну сторону долоні. Головне при великих мінусах не намочити руки і не хапатися за металеві речі.

Для витирання рук після витягування риби завжди має бути хороша ганчірочка-рушник.

6. Рекомендуємо використовувати, так званий «поджопник». Сидіти навколішках дуже важко то не зручно. Для цього рибалки використовують риболовний ящик.

зимова рибалка, поради рибакам, одяг для рибалки
Оціни пораду →
Переглядів: 1617
Рейтинг: 5.0/2

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ