АвторизаціяРеклама

» » » Як розмножувати орхідею фаленопсис

Як розмножувати орхідею фаленопсис

Як розмножувати орхідею фаленопсис Розмножити фаленопсис вийде лише в тому випадку, якщо вона здорова, а також отримує необхідні поживні речовини, достатня кількість світла і вологи.

Відмінною особливістю фаленопсисів є те, що цей вид орхідеї не має псевдобульб, що відповідають за накопичення поживних речовин.

Як виростити здорову та красиву орхідею фаленопсис

І якщо деякі орхідеї з псевдобульбами успішно розмножуються поділом корневища, то для фаленопсисів такий спосіб неприйнятний.

У природному середовищі фаленопсиси розмножуються насінням і новими відростками, що з'являються після цвітіння.

Щоб фаленопсис почав швидше утворювати нові відростки, йому необхідний відповідний догляд і різниця нічний і денний температури (для цвітіння), причому нічна температура має бути не нижче 15 ° C. Після досить тривалого цвітіння настає період, найбільш сприятливий для розмноження.

Початку зростання діток на квітконосах фаленопсиса сприяють підвищена температура (більше +28 ... +30 ° С) і висока вологість повітря, однак навіть у цих умовах сплячі бруньки пробуджуються не завжди. Іногда "дітки" на квітконосі з'являються самі собою, а часом для їх появи необхідно простимулювати розмноження.

Якщо пощастило, і на квітконосі утворилися дітки, то залишають їх розвиватися до появи двох пар листочків і повітряних корінців довжиною від 5 см, потім обережно відокремлюють.
Але при цьому слід враховувати, що розвиток діток може погано позначатися на материнській розетці, викликаючи деякі проблеми вегетації, тому потрібно особливо обережного поводження.

Як правильно простимулювати поява діток

Щоб простимулювати поява діток, зі сплячих бруньок, що знаходяться на квітконосі, потрібно дуже обережно зняти лусочки які їх вкривають, намагаючись не травмувати нирки.

Потім сплячі бруньки обмазують гормональної цитокініновою пастою, в результаті чого рослина починає незабаром давати потомство.

Або помітні на квітконосі сплячі бруньки обертають вологим сфагнумом і обв'язують поліетиленом. Фаленопсис тримають в теплій і вологій атмосфері.

Як тільки утворюються молоді пагони, поліетилен знімають, але мох можна залишити до появи коріння.

Пасту з необхідним вмістом цитокинина легко приготувати в домашніх умовах.

Для цього потрібно 10 мг препарату кинетина або 6-БАП (6-бензамінопуріна) розчинити в 1 мл води і змішати з 1 г ланоліну. Отриману суміш ретельно перемішують до утворення однорідної емульсії білого кольору.

Одноразова обробка нирок на квітконосах фаленопсисів при температурі повітря +20 - +22 градуси, може гарантувати появу бічної гілки квітконосу.

Щоб уникнути цього і викликати утворення вегетативних пагонів, слід оброблену рослину помістити в ізолятор з температурою повітря не нижче +28 ° С. Через 3-5 днів обробку нирок можна повторити.

Однак навіть під впливом 6-БАП дітки на квітконосах.

орхідея Фаленопсис, догляд за квітами, орхідея, Як розмножувати квіти, кімнатні рослини
Оціни пораду →
Переглядів: 7778
Рейтинг: 4.4/5

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ