АвторизаціяРеклама

» » » Як поливати рослини у холодну пору

Як поливати рослини у холодну пору

Приблизно з кінця жовтня-початку листопада у більшості кімнатних рослин наступає період спокою. У цей час вони припиняють ріст, уповільнюються обмінні процеси в тканинах. Тому режим поливу в цей час докорінно відрізняється від літнього.

В період інтенсивного росту і під час цвітіння рослини потребують більш рясних поливах, а в період спокою їм досить помірного зволоження. На жаль, саме в осінні-зимові місяці через недосвідченість багато початківці квітникарі втрачають свої рослини через неправильного поливу.

На перший погляд здається, що якщо при високій температурі повітря в кімнаті грунт швидко пересихає, значить, її потрібно частіше гарненько зволожувати. Але це не так. У цей період коренева система рослин практично не працює, вірніше, працює в уповільненому режимі. Поглинання вологи відбувається не так інтенсивно, як у весняно-літній період. Тому її надлишковий зміст призводить до закисання грунту й загнивання кореневої системи. Також хочеться зазначити,що деякі рослини які ростуть на вулиці,потребують захисту в холодні часи, хороший вибір для ваших рослин це гарна теплиця. А властивості поліетиленової плівки дозволяють використовувати її в сільськогосподарській промисловості- як незамінний матеріал для теплиць. Поліетиленова плівка для теплиць стає надійним інструментом для вирощувння багатьох рослин і культур.

Особливо велика ймовірність переохолодження коренів і виникнення гнилей, якщо горщик стоїть на прохолодному підвіконні. Характерна ознака і тривожний сигнал - в'янення і пожовтіння листя при мокрій грунті. Треба негайно витягти рослину з горщика і дати просохнути земляному кому. При необхідності видалити пошкоджені коріння. Після просушування знову посадити рослину в горщик і надалі зволожувати дуже обережно. Грунт в горщиках потрібно періодично рихлити, а щоб вона краще зберігала помірно-вологий стан, зверху її покривають мохом-сфагнумом, час від часу зволожуючи його. В опалювальний сезон набагато більше користі рослинам принесе регулярне обприскування крони теплою кип'яченою водою з пульверизатора.

Коли рослини потрібно поливати більше:

1. Рослини, що знаходяться в стадії росту

2. Рослини з великою кількістю листя

3. Рослини з великими широкими листям, випаровується багато вологи

4. Квітучі рослини

5. Дорослі рослини з могутньою кореневою системою

6. Якщо в горщику хороший дренаж і великі дренажні отвори

7. Рослини в глиняних горщиках

8. У приміщеннях з сухим теплим повітрям взимку

Коли поливати менше:

1. Рослини, що знаходяться в період спокою

2. Рослини з невеликою кількістю листя

3. Рослини з соковитими м'ясистими листям

4. Рослини з невеликою кореневою системою, особливо якщо коріння рослини постраждали від шкідників, хвороб або в слідстві не правильного догляду

5. Якщо в горщику немає дренажних отворів

6. Рослини в не пористої посуді (пластмаса, метал тощо)

7. Рослини, що знаходяться в прохолодному або вологому приміщенні

кімнатні рослини, догляд за квітами
Оціни пораду →
Переглядів: 2546
Рейтинг: 5.0/1

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ