АвторизаціяРеклама

» » » Як доглядати за фікусом

Як доглядати за фікусом

Фікус - одне з найпопулярніших кімнатних рослин. Він симпатичний зовні і зовсім невибагливий. Якщо бажаєш придбати собі цж вічнозелену рослину - читай далі, як доглядати за фікусом.

Яке місце підходить для фікуса
Фікус любить розсіяне світло і свіже повітря, тому жити він повинен на підвіконні, де тепло і добре, але там де прямі сонячні промені мало потрапляють. Рослині шкідливі протяги, тому відкривати вікно навстіж не варто, але регулярне провітрювання - необхідно. Також фікуси не люблять перестановок, тому його краще не вертіти і залишити на одному місці.

Фікуси з темним листям відмінно себе почувають в півтіні, а ось володарі строкатих листочків потребують м'яке світло, без якого вони можуть втратити свою привабливість. У зимовий період, коли світловий день значно коротший, фікус можна "підживити" додатковим джерелом освітлення - наприклад, люмінесцентними лампами.

Найкраща температура для фікуса: влітку - 25-30 градусів, а взимку - близько 20.

Як поливати фікус
Фікус не любить посуху, а тому режим поливу потрібно дотримуватися строго і регулярно. Щоб перевірити, чи потребує рослина в поливі - поторкай пальцем грунт. Якщо палець забруднився землею, значить, вологи в горщику достатньо і фікус можна не поливати, якщо ж земля і палець сухі, значить, фікус потребує поливу.

Стеж за тим, щоб між поливами земля встигала повністю висихати, оскільки зайва волога може зіпсувати кореневу систему рослини.

Поливати фікус потрібно щедро, трохи теплою водою. Потім почекай поки зайва волога виллється в піддон і прибрати її. Також влітку листя фікуса потрібно кожен день обприскувати водою.

Як пересаджувати фікус
Фікус потребує пересадки кожен раз, коли виростає зі свого горщика. Не можна допускати, щоб коріння рослини випирали із землі, оскільки потрапивша на них вода, може зіпсувати вазон.

Висаджувати фікус потрібно в універсальний грунт. Витягуючи рослину зі старого горщика, добре струси з неї землю, потім усади в новий грунт і присипай трохи зверху. Відразу полий рослину. Найкраще проводити пересадку восени або навесні.

З жовтня по лютий фікуси впадають в сплячку, вони не ростуть і скидають з себе старі листочки. У цей період рослині не потрібно підживлення, а ось навесні і влітку можна удобрювати її мінеральними й азотними добривами.

догляд за квітами, кімнатні рослини, фікус
Оціни пораду →
Переглядів: 1583
Рейтинг: 5.0/2

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ