АвторизаціяРеклама

» » » Як поводитися при вчиненні ДТП: поради інспекторів ДАІ

Як поводитися при вчиненні ДТП: поради інспекторів ДАІ

Сталося невідворотне: дорожньо-транспортна пригода, та ще й з вашою участю. Відразу виникає питання, що робити? Редакція Borispol.org.ua звернулася за порадами до відділення ДАІ з обслуговування м. Бориспіль та Бориспільського району підпорядковане УДАІ ГУМВС України в Київській області.

Зауважимо, що причетними до дорожньо-транспортної пригоди визначаються учасники дорожнього руху, що безпосередньо брали участь у події або чиї дії призвели до ДТП. Це може бути водій, пішохід чи інший учасник дорожнього руху, котрий порушив Правила дорожнього руху, що призвело до дорожньо-транспортної пригоди.

В першу чергу необхідно виконати такі дії:
- негайно зупинити транспортний засіб та залишатися на місці події (за залишення місця ДТП водій притягується до адміністративної, а при певних обставинах і до кримінальної відповідальності); 
- увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки або проблисковий червоний ліхтар на відстані, що гарантує безпеку дорожнього руху, але не ближче 20 м. до транспортного засобу в населених пунктах і 40 м. поза ними; 
- ні в якому разі не переміщувати транспортні засоби та предмети, що мають відношення до події; 
- записати дані транспортних засобів-учасників ДТП (номерний знак, марка і колір).
 
Далі потрібно вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, викликати карету швидкої медичної допомоги, а якщо це неможливо, звернутися по допомогу до присутніх і відправити потерпілих до лікувального закладу. У разі неможливості виконати такі дії, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а у лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу, пред’явити відповідні документи. Повернутися на місце ДТП. Далі необхідно повідомити про дорожньо-транспортну пригоду до органу або підрозділу міліції, записати прізвища і адреси очевидців, чекати прибуття працівників міліції. Пошук свідків потрібно здійснювати швидко і активно, бо вони зайняті своїми нагальними справами і, як правило, швидко зникають з місці пригоди. Якщо ж при ДТП не виявиться свідків, обов’язково потрібно це зафіксувати у протоколі. Також, важливо вжити всіх можливих заходів для збереження слідів події, обгороджування їх і організувати об’їзд місця події. До проведення медичного огляду не вживати алкоголю, наркотичних речовин, а також без призначення медичного працівника лікарських препаратів, виготовлених на їх основі.

Співробітники ДАІ нагадують, що відповідно до п. 2.10. Правил дорожнього руху, водій транспортного засобу зобов’язаний у разі причетності до ДТП негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Не завжди вдається розкрити злочин за гарячими слідами, проте, як показує практика рано чи пізно утікачів все ж знаходять і відповідати їм потім доводиться по усій строгості закону.

Часто виявляється і так, що водій утік з місця ДТП, в події, що сталася, не винен. Проте втеча істотно посилює наслідки і покарання. За залишення місця дорожньо-транспортної події відповідно до ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення накладається штраф від 255 до 306 грн., а ось за ненадання допомоги людини, що перебуває в небезпечному для життя стані, 136 – ю статтею Кримінального кодексу України передбачено до 5 років позбавлення волі.

Водії пам’ятай, якщо надати допомогу потерпілому в перші хвилини після здійснення ДТП, то людина в 85% випадків залишиться живою, а ви не коритимете себе, знаючи, що зробили усе можливе для її порятунку.

Будьте обачними на дорозі!

ДТП, водій, авто, ДАІ, поради водіям
Оціни пораду →
Переглядів: 1563
Рейтинг: 5.0/3

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ