АвторизаціяРеклама

» » Знахідка, що вивела бориспільців із карантинного застою (+ світлини)

Знахідка, що вивела бориспільців із карантинного застою (+ світлини)

Новини Борисполя

Знахідка, що вивела бориспільців із карантинного застою (+ світлини) Про знахідку під час земляних робіт написав Максим Вітківський у групі "Довідковий Бориспіль" у Фейсбук. Він виклав світлину ножа і попросив поради.

"Всім доброго дня! У нас випадково немає знавців, які в цьому щось розуміють? Знайшли під час земельних робіт! Що робити?", – написав Максим.

Ми зв’язались із ним та домовились про зустріч, щоб краще роздивитись та зробити кілька світлин для себе. Зустрілись біля місця знахідки. Максим розповів, що днями тут працював трактор, який вирівнював землю на ділянці. Вже після цього і був знайдений ніж.

– Лежав десь на глибині 20 сантиметрів, – розповів він.

Ніж виявився важкеньким, якщо брати його до рук. Перш за все через руків’я, вилите зі свинцю. Зроблено воно, як видно зі світлин, у вигляді якоїсь зловіщої істоти з великою кількістю гострих зубів. Швидше за все, істота жіночої статі. Гарда або хрестовина на руків’ї зроблена у вигляді голів змій, які водночас є і ногами істоти.

Руків’я складається з трьох частин. Зроблене, як уже писалось зі свинцю, який місцями вже почав руйнуватись (кришитись). Довжина руків’я 20 сантиметрів.

Щодо леза, воно хвилясте з прорізями, зробленими ближче до руків’я. Довжина леза – 22 сантиметри. Оскільки хвостовик схований у руків’ї, сказати про довжину полоси не є можливим. Лезо має два ребра заточки. Лезо заточене з обох сторін. Матеріал, із якого зроблене лезо – метал (примагнічується до магнита). До всього в деяких місцях видно іржу.

Нам вдалося поспілкуватися з директоркою Бориспільського державного історичного музею Наталією Йовою та показати світлини знайденого ножа. Попередньо, знахідка не представляє історичної цінності. Швидше за все, він був зроблений у наш час – 10-15 років тому. Такий ніж міг бути сувенірним.

Утім, з дозволу Максима ми покажемо пані Наталії ніж, щоб вона його роздивилась наживо, потримала в руках і змогла надати більш коректну відповідь щодо походження ножа.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
історія, Бориспіль, ніж, музей, знахідка
Оціни новину →
Переглядів: 2785
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою