ВойтиРеклама

рецепти від читачів

» » Змій Горинич під назвою АМБРОЗІЯ

Змій Горинич під назвою АМБРОЗІЯ

Новости в Борисполе

Або ми всім миром об’єднаємося на боротьбу з амброзією, або через кілька років цей «заморський загарбник» захопить більшість наших територій, витіснивши навіть українські бур’яни. І ми страждатимемо у період цвітіння амброзії.

Змія Горинича зміг подолати билинний богатир, а от самотужки протистояти амброзії навіть богатирю не під силу.

Амброзія — небезпечна карантинна рослина. Вона вже не перший рік завойовує Бориспільщину (та й не тільки Бориспільщину). І потрібно сказати, що робить це досить успішно. Цьогоріч, там де амброзія уже встигла пустити коріння, її зарості у місті сягають катастрофічних масштабів. Адже у зелених зонах траву викошують, а ця рослина замість скошеної верхівки дає величезну кількість пагонів. Причому трьома «головами», як у змія Горинича, вона не обмежується. Навіть вирвана з корінням амброзія продовжує проростати. Таку картину ми мали змогу побачити на території редакції. Напередодні вихідних виявили ділянку, зарослу амброзією, і вирвали всі рослини. У понеділок на тому ж місці з’явилися нові паростки... Щоб знищити всі небезпечні рослини на тій чи іншій ділянці, потрібно виривати їх із коренем протягом багатьох років.

Амброзія кольором і формою листя дуже нагадує добре знайомі нам чорнобривці. Доки вона не зацвіла, рослина є відносно безпечною. Щоправда, її зелень може подразнювати дуже чутливу шкіру. Але найбільшу загрозу становить пилок. Про це розповів завідуючий терапевтичним відділенням Бориспільської ЦРЛ Віталій Іванович Ничипоренко.

— Пилок амброзії є дуже алергенною речовиною. І від нього страждають не лише ті, у кого вже діагностовано алергічні захворювання. Прояви недуги можуть з’явитися навіть у людей, які раніше не піддавався впливу алергічних факторів.

Небезпека примножується ще й тим, що амброзія надзвичайно інтенсивно поширюється. Одна рослина за сезон утворює до 600 тисяч насінин. А ще у амброзії фактично немає природних ворогів. Коли вона проростає на ділянці, то висмоктує із землі всі соки. Інші рослини поряд з нею просто гинуть.

Хто ж повинен контролювати ситуацію і організовувати боротьбу з цією небезпекою?

Із цим питанням ми звернулися до головного лікаря Бориспільської райсанепідемстанції Андрія Андрійовича Веремія. Але він повідомив, що боротьба із амброзією не у компетенції санітарно-епідеміологічної служби. Цими питаннями повинна займатися служба карантину захисту рослин. Хоча жителі часто телефонують до них із скаргами на амброзію. Тоді санепідемстанція готує на органи влади листи, інформуючи їх про загрозу, яку несе ця рослина.
Карантинна служба також уповноважена дати припис міській, сільській чи районній владі, щоб вона організувала роботи по знищенню амброзії.

Фактично, усі стрілки сходяться на органах влади. Схоже, ми ще недооцінюємо масштабів проблеми. Адже колорадський жук, порівняно з амброзією, може виявитися тільки квіточками...

Сьогодні жодній комунальній службі не під силу винищити ділянки амброзії, які заполонили Бориспіль. Потрібно залучати вуличні та будинкові комітети, підприємства, у тому числі ті, які мають вільні від виробництва території, проводити активну роз’яснювальну роботу на вуличних носіях інформації...

А про те, що проблема амброзії знову загострилася, не звучало навіть на планових нарадах у Бориспільського міського голови.

Коли ж випадково зустріла працівників, які щось перевіряли на газорозподільчому пункті у мікрорайоні, що називають «голівудом», і нагадала про небезпеку амброзії, яка встелила килимами зелені ділянки поряд і проросла на обгородженій території ГРП, здалося, що мої слова всі пропустили повз вуха.

А амброзії тільки того й треба!

Хочешь узнавать новости Борисполя первым? — Подпишись на Telegram Движение Борисполя
благоустройство, жители, амброзія, борисполь
Оцени новость →
Просмотров: 1004
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме