АвторизаціяРеклама

» » Зависла ідея із сміттєпереробним заводом

Зависла ідея із сміттєпереробним заводом

Новини у Борисполі

Зависла ідея із сміттєпереробним заводом Відомо, що Бориспіль вивозить міське сміття на полігон, що на землях Глибоцької сільради. Стан офіційного сміттєзвалища не витрумує жодної критики. Не раз мерією порушувалося питання про необхідність спорудження сучасного сміттєпереробного заводу, востаннє проблема обговорювалася у грудні минулого року. Територіально близьке сусідство міських меж, полігону і міжнародного аеропорту «Бориспіль», а також зацікавленість у спорудженні міської влади давали всі підстави сподіватися на реалізацію вкрай потрібного регіону проекту. Однак, не так сталося, як гадалося. Чому питання тривалий час пробуксовується?

— Згідно з нормами, сміттєпереробний завод не може будуватися у радіусі 15 км від аеропорту, – коментує ситуацію перший заступник міського голови Микола Корнійчук. – Бориспіль вільних земель під таку забудову не має, розраховуємо на площі району. Оскільки окремо для нашого міста ніхто такий об’єкт зводити не буде, це економічно невигідно, потрібний розрахунок на обслуговування кількох адміністративних одиниць. Наприклад, Борисполя і Бориспільського району, Броварів і Броварського району. Попередньо навіть із земельною ділянкою визначилися: за селом Проліски, ближче до північного об’їзду столиці, поблизу окружної дороги. Питання, як розумієте, лишається відкритим, тримається на контролі міською радою спільно з Київською ОДА.

Причин гальмування переходу від численних нарад до конкретних дій щодо зведення сміттєпереробного заводу керівник бачить дві. По-перше, відсутність достойного інвестора: «Десятками інвестори йдуть до нас із пропозиціями, більшість з них, як потім стає зрозумілим, найперше цікавить пристолична земля. А вкласти в такий проект потрібно близько 100 мільйонів гривень».

По-друге, — припускає співрозмовник, — ні країна, ні суспільство на цьому етапі ще, на жаль, не доросли до світових стандартів переробки відходів: «Назвіть мені українські міста, де працюють сучасні сміттєпереробні заводи. То про що ми говоримо?..»

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Бориспіль, новини, міське сміття, сміттєпереробний завод
Оціни новину →
Переглядів: 777
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою