АвторизаціяРеклама

  1. Новини
  2. »
  3. Події в Борисполі
  4. »
  5. Запалив у душі вогонь

Запалив у душі вогонь

Події в Борисполі

У Бориспільському історичному музеї триває виставка картин до 80-річчя художника Леоніда Яковича Шефера. «Наймудріший, один із найталановитіших художників Бориспільщини», — так представила Леоніда Шефера під час відкриття його виставки 23 січня директор музею Наталія Йова.

У художнє мистецтво Леонід Якович закоханий ще з дитячих років. І хоча працював водієм, здобув технічну спеціальність, він усе своє життя малював. Та професійно займатися живописом почав у 1974 році, коли перейшов на позмінну роботу в Бориспільський аеропорт. Тому саме тут, у Борисполі, є чимало художників, які вважають Леоніда Шефера своїм учителем, виростали на його творчості, закохані у його чудові мистецькі роботи.

Леонід Шефер навчався у Московському університеті мистецтва, відвідував художні студії професійних художників у Києві, брав активну участь у багатьох обласних, всеукраїнських виставках. А з 1981 року організовує персональні виставки у Борисполі. Цьогорічна — десята у рідному місті. Багато робіт художника зберігаються у приватних колекціях України, а також за кордоном: у Росії, Канаді, Китаї, В'єтнамі, Італії, Німеччині, США, Кореї.

На зустрічі у музеї зібралися люди, які люблять і поважають Леоніда Шефера, добре обізнані з його творчим доробком. Серед друзів, колег-художників був присутній Леонід Павлович Шишков. Обидва майстри пензля знайомі багато років, вони разом виїздять на етюди, відпочивають у Криму, творять прекрасні картини. І хоча два Леоніди вже у досить поважному віці, вони вражають своєю працелюбністю і оптимізмом, непереборним бажанням творити і дарувати людям прекрасне, вражати своїм талантом шанувальників мистецтва.

«Я люблю малювати все: і пейзажі, і натюрморти, і портрети. Я малюю те, що бачу, що найбільше мене вражає, западає в душу», — розповідає художник. Роботи, представлені у виставковій залі, і справді заворожують своєю довершеністю і образністю, виписані до найдрібніших деталей.

Наприклад, дивлячись на чудові українські пейзажі, якоїсь миті уявляєш себе на березі моря, на лісовій галявині чи гірській дорозі. На його полотнах оживають давно знесені будівлі міста, а також чарівні куточки сучасного Борисполя.

«Я запалив у душі вогонь і хочу, щоб біля нього погрілися люди», — озвучила висловлювання Ван Гога директор Наталія Йова, і додала: «Це саме можна сказати про Леоніда Яковича Шефера».

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1208
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою