ВойтиРеклама

рецепти від читачів

» » Законом по батьківським комітетам

Законом по батьківським комітетам

Новости в Борисполе

Законом по батьківським комітетам Наприкінці грудня минулого року Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич підписала наказ №1649, яким скасовуєся положення про батьківські комітети у школах. Це викликало неабиякий ажіотаж серед батьків. Щоб дізнатися більше про зміни, ми звернулись за роз’ясненнями до заступника бориспільського міського голови Людмили Пасенко.

– Відповідно до нового Закону «Про освіту», вводиться нова система управління освітнім закладом. Тобто, якщо раніше батьківські комітети були швидше дорадчим органом, а його рішення – рекомендаційними, тепер батьківський комітет отримує більше повноважень і важелів упливу.

Як сказано в статті 24, управління закладом освіти в межах повноважень, визначених законами та установчими документами цього закладу, здійснюють:
• засновник (засновники);
• керівник закладу освіти;
• колегіальний орган управління закладу освіти;
• колегіальний орган громадського самоврядування;
• інші органи, передбачені спеціальними законами та/або установчими документами закладу освіти.

При цьому статтею 70 (Громадське самоврядування та державно-громадське управління у сфері освіти) передбачена можливість утворюватися репрезентативні громадські об’єднання та інші інститути громадянського суспільства, що представляють:
• педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників;
• здобувачів освіти;
• батьків;
• заклади освіти;
• роботодавців;
• об’єднання зазначених категорій осіб.
Але знову ж таки, звертаю увагу на те, що вони можуть бути створені або не можуть. Що законодавець зобов’язав – це створити наглядову (піклувальну) раду закладу освіти.

Статтею 29 цього закону передбачено, що до складу наглядової ради не можуть входити здобувачі освіти та працівники цього закладу освіти.

– Тобто, наглядова рада і буде тим органом, яке всі звикли називати «батьківський комітет»?

– Не зовсім так, бо в наглядової ради буде більше повноважень. А щодо «батьківських комітетів», вони, як сказано в законі, можуть бути створені.

– Яка зараз ситуація в школах міста, батьківські комітети діють?

– Звичайно. Як можна їх відмінити, якщо їхня діяльність передбачена Статутом навчального закладу? Щоб почати працювати по новому закону, саме в тій частині про яку питаєте ви, потрібно внести зміни в Статути навчальних закладів. А щоб це зробити, депутати Верховної Ради України мають проголосувати за Закон «Про загальну середню освіту», де буде детально прописані положення про батьківські комітети та створення інших органів самоврядування в закладах освіти. Крім того, законом передбачено, що в директора школи відтепер більше повноважень і від нього залежатиме – буде той чи інший орган самоврядування діяти в навчальному закладі. Але, як я вже казала, в обов’язковому порядку будуть створені наглядові (піклувальні) ради.

– Коли чекати повноцінних змін?

– Коли проголосують за закон «Про середню освіту». Але знову ж таки, прикінцевими положеннями закону «Про освіту» передбачено: щоб навчальний заклад привів у порядок усі установчі документи, він має в запасі 5 років (якщо не рахувати цей рік, то вже чотири).

Хочешь узнавать новости Борисполя первым? — Подпишись на Telegram Движение Борисполя
Бориспіль, освіта
Оцени новость →
Просмотров: 1328
Рейтинг: 5.0/4

Комментарии

avatar

Новости по теме