АвторизаціяРеклама

» » Захист прав неповнолітніх

Захист прав неповнолітніх

Новини з району

Захист прав неповнолітніх Цього року прокуратурою проводилась перевірка додержання Бориспільською центральною районною лікарнею вимог законодавства України щодо захисту прав інвалідів та їх соціальної реабілітації. Як з’ясувалося, індивідуальні програми реабілітації інвалідів, зокрема дітей, у Бориспільській центральній районній лікарні не розроблені, у зв’язку з цим внесено припис головному лікарю.

Перевіркою законності рішень виконавчих комітетів сільських рад Бориспільського району про встановлення опіки та призначення опікунів над малолітніми виявлені випадки непризначення опікунів над майном неповнолітніх, що може призвести до порушення прав на житло дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З метою усунення порушень вимог ст.25 Закону України «Про охорону дитинства», ст.32 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» Бориспільською міжрайпрокуратурою опротестовані п’ять відповідних рішень, які розглянуті та задоволені.

Перевіркою виконання судових рішень щодо стягнення аліментів на утримання неповнолітніх встановлено неналежне виконання своїх обов’язків працівниками відділу державної служби міста Борисполя.

За неналежне виконання своїх обов’язків прокуратурою порушено дисциплінарне провадження щодо державного виконавця відділу державної виконавчої служби Бориспільського міськрайонного управління юстиції В.В.Селюка та начальника відділу державної виконавчої служби Бориспільського міськрайонного управління юстиції Л. Г. Муцької.

Слід звернути увагу, що протягом 2008 року злочинність серед неповнолітніх на території обслуговування Бориспільського МВ ГУ МВС України зросла на більш як 400% у порівнянні з 2007 роком.

У 2009 році прокуратурою з метою зменшення рівня злочинності серед неповнолітніх начальнику Бориспільського МВ ГУ МВС України, Бориспільському міському голові та голові Бориспільської РДА внесено чотири подання про усунення порушень Законів України «Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх», «Про міліцію».

Як наслідок реагування, вжиття відповідних заходів та проведення профілактичної роботи, протягом поточного року в порівнянні з аналогічним періодом 2008 року кількість злочинів серед неповнолітніх зменшилася.

Так, у 2008 році неповнолітніми було скоєно 14 крадіжок, у 2009 – лише 3. Протягом 2008 року було 2 випадки збуту майна, одержаного злочинним шляхом, у 2009 році – жодного.

О. Бутович, Бориспільський міжрайонний прокурор

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1135
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою