АвторизаціяРеклама

» » За розпиття пива вже штрафують

За розпиття пива вже штрафують

Новини Борисполя

За розпиття пива вже штрафують Пити пиво чи не пити, самостійний вибір кожного. Так само, як і скільки випивати. От тільки в якому місці вживати цей напій, краще знати, інакше можуть виникнути проблеми з правоохоронцями. Адже в Україні віднедавна діє закон, який передбачає стягнення штрафу за розпиття пива в громадських місцях. Мінімальний штраф складає 85 гривень.

Загалом, боротьбу з надмірним вживанням алкоголю в місті Борисполі розпочали ще три роки тому. Тоді з ініціативою виступив депутат міськради Юрій Федун. Наполегливо, незважаючи на активний супротив, він зміг на сесії протягнути рішення щодо обмеження продажу алкоголю в нічний час, а також вніс відповідні зміни в міські правила торгівлі горілчаними виробами.

Минулого року, випереджаючи Верховну Раду на півроку, той самий Федун знову спромігся добитися прийняття міською радою рішення – «Про обмеження вживання пива та слабоалкогольних напоїв у громадських місцях». Але при впровадженні цього рішення в життя виникла проблема, а саме вісутність адміністративної відповідальності за це. Порушника не можна було покарати, що по суті блокувало рішення.

Врешті решт Верховна Рада таки спромоглася прийняти відповідний закон, яким внесені зміни до Адміністративного кодексу України. Закон встановив чіткі обмеження, розмір штрафів та вказав, де можна розпивати пиво й тоніки. Фактично, вживання слабоалкогольних напоїв законодавець прирівняв до розпиття горілки в громадських місцях.

Так, заборонено вживати в закладах культури та охорони здоров‘я, навчальних та освітньо-виховних установах, у громадському транспорті та на зупинках, у підземних переходах, закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі), ліфтах і таксофонах, на дитячих та спортивних майданчиках, у приміщеннях органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інших державних установах. З 1-го січня 2010 року цей закон набрав чинності.

Звичайно всіх тішить той факт, що Бориспіль став одним із перших міст в Україні, де введені обмеження щодо вживання пива. Громада може пишатися тим, що ініціативу бориспільського депутата Юрія Федуна врахували при підготовці закону на розгляд у Верховній Раді. Щоправда, в нашому місті прихильники пива та тоніків повною мірою не відчули на собі, тобто на власній кишені, дію закону. Тому, як пили, так і п'ють, де забажають.

Натомість у Києві, як і в інших містах України, міліція вже активно штрафує порушників у громадських місцях. Сподіваємося, настане день, коли в Борисполі обмеження на розпиття пива й слабоалкогольних тоніків нарешті почне діяти. Тим більше, з‘явився переконливий важіль – закон. А з ним важко буде сперечатися.

Коли писались ці рядки, став відомим факт, що вчора на кількох бориспільців, які розпивали пиво в одному з дворів, склали протоколи "За розпиття алкоголю в заборонених місцях".

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1885
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою