АвторизаціяРеклама

» » З історії стадіону «Колос»

З історії стадіону «Колос»

Новини у Борисполі

Сьогодні ми розкриємо одну зі сторінок спорту в Борисполі. На щастя, збереглися фотографії та спогади відомого в минулому футболіста, улюбленця бориспільських уболівальників, легендарного (на жаль, уже нині покійного) футболіста Анатолія Гавриловича Копана.

Стадіон «Колос» у п’ятдесяті роки знаходився на тому місці, що й зараз, і являв собою розрівняний пустир, обнесений, мабуть, ще до війни насипом без лавочок. Тоді простір між парком і вокзалом був майже суцільною левадою. За футбольним полем практично ніхто не доглядав. Але воно було за хорошої погоди в непоганому стані, бо всуціль вкрилося рослинністю і мало вигляд так званого моріжка. Було воно поділене навпіл по діагоналі капітальною стежкою, котру витоптали бориспільці, щоб скоротити шлях до центру. Цей «перехід» функціонував навіть під час матчів і перестав діяти лише тоді, коли на початку шістдесятих стадіон обнесли дерев’яним парканом.

Десь року 54-го на місці теперішньої ДЮСШ з’явився чудовий, як на той час, спортивний комплекс із гандбольним, баскетбольним, волейбольним, гімнастичним майданчиками, а також п’ятачок для гри «в городки». У викопаній траншеї діяв стрілецький тир. Ну, і задля повноти картини, неможливо обійти один із найпопулярніших паркових закладів — харчевню «Голубий Дунай», котру возвели на початку п’ятдесятих. Мало хто з дорослих відвідувачів спортивних змагань обходив цей дерев’яний айсберг громхарчу, пофарбований блакитною фарбою (саме через це він дістав таку назву). У вихідні з ранку до вечора «Дунай» гув, як вулик. Об заклад — хто виграє чи програє у наступному матчі — билися сотні людей. Пиво лилося рікою. Розраховувалися один із одним і сто грамами у гранчаках. Для людей того часу футбол і «Голубий Дунай» були поняттями неподільними і слугували чи не єдиною справжньою віддушиною у суворих буднях.

Якщо хтось із бориспільців надасть редакції фото «Голубого Дунаю», тому буде особлива подяка.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 884
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою