АвторизаціяРеклама

» » Виставка «Народна війна 1917-1932»

Виставка «Народна війна 1917-1932»

Новини Борисполя

20 січня у Бориспільському історичному музеї відкрилася виставка «Народна війна 1917-1932». На фотоекспозиції представлені унікальні світлини і досі невідомі архівні документи про утворення УНР, визвольну боротьбу українців за незалежність, про неймовірні злочини більшовиків на наших землях. Виставка знайомить із статистичними даними, іменами керівників повстанських загонів.

Ініціатором та одним з організаторів виставки в Борисполі є лікар із с. Вороньків, активний член «Меморіалу» Василь Ільчишин.

На відкритті виставки її автор і голова Київського «Меморіалу» ім. Василя Стуса Роман Круцик розповів присутнім про велику кількість підпільних повстанських загонів, стихійні селянські повстання, які прокотилися усією Україною на початку ХХ ст. Він наголосив, що архівні документи та історичні факти свідчать про те, що якби не було голодомору 1932-33 рр., то Україна б відділилася від СРСР, тобто Москва свідомо пішла на штучне винищення українців, які не бажали коритися комуністичному режиму. Голова Київського «Меморіалу» за власні кошти, за надходження від спонсорів утримує у столиці Музей совєтської окупації. Окрім того, він передав краєзнавчому музею копії чекістських документів, які описують національно-визвольну боротьбу Бориспільщини в 20-40-х роках.

Експозиція «Народна війна» демонструватиметься у музеї протягом двох тижнів, а потім — в інших населених пунктах Бориспільщини. Тож, якщо ви прагнете більше дізнатися про історію рідного краю, відвідайте історичний музей м. Бориспіль.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 816
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою