АвторизаціяРеклама

» » Вирішувати проблеми потрібно разом

Вирішувати проблеми потрібно разом

Новини з району

У селі Жовтневому залишилося 92 корінних мешканці. Тут створено декілька садових товариств. А це ще близько 500 дачників. Село справді оживає, відроджується. Тож вирішення соціальних питань сьогодні постає особливо гостро.

У місцевому клубі проводяться заходи для людей різного віку. Працює магазин і ФАП. Та ось саме у медичному закладі і є нагальна проблема. Приміщення медпункту обладнане пічним опаленням. Минулої зими працювали електрообігрівачі, а це вилилося у чималу копійку. Сільська рада закінчує робити ремонт ФАПу (замінили вікна і двері, перекрили дах, провели воду тощо), вже витратили на це 70 тис. грн, на проведення газу пішло близько 30 тис. грн. За словами Вороньківського сільського голови Ігоря Заборного, підключити газ і пожежну сигналізацію до будівлі вони вже не можуть, оскільки фінансування ФАПу перейшло у підпорядкування Бориспільської ЦРЛ.

Як пояснив заступник головного лікаря ЦРЛ Володимир Ляшенко, фельдшерсько-акушерський пункт у Жовтневому знаходиться на балансі сільської ради, і лише 2 кімнати з 1 січня районна лікарня взяла в оренду. Саме за цю частину ЦРЛ і сплачуватиме кошти за енергоносії, але ремонти має проводити місцева влада.

Дві інші кімнати — соціальне житло для медпрацівника. Мешканці Жовтневого хвилюються, щоб молода фельдшерка Ольга Мартиненко, яка рік тому прийшла на роботу після закінчення медичного училища, не покинула їхнє село. Минулої зими, через холод у помешканні, Олі часто доводилося ночувати вдома у місцевого депутата Валентини Меленевської. «Не кожен витримає умови життя у селі, куди маршрутка їздить тільки двічі на день. Наймати квартиру на зарплату фельдшера взагалі нереально, — говорить Валентина Миколаївна. — Ми до Олі вже звикли; вона бере активну участь у житті села. У будь-який час дня прийде на допомогу, прагне працювати на своєму місці. А медичними послугами у Жовтневому користуються не лише місцеві жителі, а й відпочивальники, і будівельники, і дачники».

Село занепадає, коли зачиняється школа, не працює медпункт і клуб. Тому єдиний вихід — сісти за стіл переговорів сільському голові і керівництву ЦРЛ, аби спільно вирішити наболілу проблему.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 815
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою