АвторизаціяРеклама

» » Віддамо землю у надійні руки

Віддамо землю у надійні руки

Новини з району

Паї мешканців села Сеньківки з 2002 року обробляє ЗАТ «Агрорегіон». Проте, як розповіли селяни, у них на руках немає договорів оренди на землю. Та нещодавно люди дізналися, що нібито без їхньої згоди договори оренди продовжені на термін до 5 років і нині проходять реєстрацію в Управлінні земельних ресурсів. Переважна більшість пайовиків запевняє, що жодних документів не підписували і продовжувати співпрацю з «Агрорегіоном» не мають бажання. За їхніми словами, у сільгосппідприємстві частина родючих земель не засіяна і заростає бур’янами, а минулого року з роботи було звільнено близько трьохсот осіб. А ще, обурювалися сеньківці, представники орендаря їх шантажують. Мовляв, якщо вони не підпишуть договорів оренди, то з ними не розрахуються за паї.

Новий інвестор — компанія «Торговий дім «Украгропром» — обіцяє не лише підвищити орендну плату, але й створити у селі нові робочі місця. У перспективі агрофірма планує збудувати у Сеньківці тваринницьку ферму та насіннєвий завод. До речі, компанія «Украгропром» досить потужна: вона має підприємства на території усієї України, де вирощують зернові, займаються тваринництвом і птахівництвом. У чотирьох областях працюють насіннєві заводи, а найближчими роками планують збудувати ще десять.

Аби віддати свою землю у надійні руки, сеньківці вирішили більше дізнатися про «Украгропром». Вони відвідали одне із підприємств у Чернігівській області і були приємно вражені обробленими полями, заасфальтованими дорогами, умовами праці на фермі. Спілкувалися мешканці Бориспільщини із рядовими працівниками, від яких дізналися, що середня заробітна плата на сільгосппідприємстві — 3-4 тис. грн, а механізатори отримують по 7 тис. грн.

Керівництво «Украгропрому» 6 липня зустрілося з мешканцями Сеньківки. Люди чекали на сільського голову Любов Желевську, та вона не прийшла, тому вирішили, що вона не відстоює інтереси громади. Підтвердженням цього стало і зібрання наступного дня у селі Андріївка, на яке очільниця сільської ради знову не прийшла і заборонила завклубу відкривати приміщення. Тож зустріч пайовиків і представників сільгоспкомпанії відбувалася просто неба. Незважаючи ні на що, сеньківці вирішили віддати землю новому орендарю.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 838
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою