АвторизаціяРеклама

  1. Новини
  2. »
  3. Суспільство
  4. »
  5. Верховна рада схвалила президентський Кримінальний кодекс

Верховна рада схвалила президентський Кримінальний кодекс

Суспільство

Верховна рада схвалила президентський Кримінальний кодекс Верховна рада прийняла за основу новий Кримінально-процесуальний кодекс (КПК), внесений президентом Віктором Януковичем.

Крім того, сьогодні на засіданні ухвалено рішення створити робочу групу для підготовки КПК до другого читання, до складу якої увійдуть представники президента, Верховної ради, експерти від судової системи.

За таке рішення проголосували 189 народних депутатів від Партії регіонів, 20 депутатів фракції "Народної партії", 18 депутатів від групи "Реформи заради майбутнього", 16 позафракційних депутатів, 10 депутатів фракції "Наша України - Народна самооборона". Не голосували депутати фракції БЮТ і Компартії.

Президента 12 січня направив в Раду новий проект Кримінально-процесуального кодексу. За словами радника президента - керівника Головного управління з питань судоустрою адміністрації президента Андрія Портнова, новий проект КПК, зокрема, пропонує удосконалити процедуру судового розгляду: скасовується інститут повернення справи на досудове розслідування, тобто суд закінчує справу або виправдувальним, або обвинувальним вироком.

Крім того, важливим елементом нового КПК буде оптимізація системи запобіжних заходів. Згідно з положеннями проекту кодексу, такий запобіжний захід, як утримання під вартою, буде мати винятковий характер. Для застосування такої міри обвинувальна сторона повинна буде в суді довести, що інші запобіжні заходи не зможуть забезпечити належну поведінку підозрюваного.

Вперше вводиться такий запобіжний захід, як домашній арешт. До підозрюваному будуть застосовуватися електронні заходи моніторингу. Крім того, пропонується новий підхід до застосування застави. Також встановлюються конкретні терміни проведення слідства. Якщо злочин незначною тяжкості, то слідство має бути обмежена терміном 6 місяців, за більш тяжкі злочини слідство не повинно перевищувати у часі 12 місяців. Відповідно, підозрюваний не може утримуватися під вартою понад 12 місяців.

Вводиться також суд присяжних: особа, яка обвинувачується у вчиненні злочину, за який передбачається довічне ув'язнення, може вимагати, щоб його справу розглядав суд присяжних.

З нововведень пропонується в судовому залі не відгороджувати підсудних від загального залу за допомогою залізної клітки, замінивши її склом або іншим прозорим матеріалом.

Перехідними положеннями законопроекту передбачається доручення уряду в тримісячний термін профінансувати всі витрати, пов'язані з електронним моніторингом, застосовуваним при домашньому арешті, створенням єдиного реєстру розслідувань, забезпеченням відеоконференцзв'язком судів, правоохоронних органів та місць попереднього ув'язнення.

За матеріалами ІА "Інтерфакс-Україна"

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Віктор Янукович, Верховна Рада, Україна, Кримінально-процесуальний кодекс, новини
Оціни новину →
Переглядів: 1162
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою