АвторизаціяРеклама

» » Важливо залишити щось для вічності

Важливо залишити щось для вічності

Новини з району

У Вороньківській школі пройшов творчий вечір, присвячений 70-річчю від Дня народження члена Спілки художників України, доцента Київського національного університету будівництва та архітектури Михайла Куленка.

Народився і виріс художник у Воронькові. Та де б не був, чим би не займався, Михайло Якович весь час повертається до батьківської хати, до рідного села, де з діда-прадіда жили його пращури. Він пригадує кожен куток Воронькова, добре знає історію села, намагається прищепити любов до своєї батьківщини у дітей і онуків.

Ще у юності Михайло Куленко малював ікони для місцевої церкви, сьогодні прагне щось залишити для вічності, щоб добрим словом згадали нащадки. На свій ювілей подарував сільській раді великий кований герб Воронькова. Цікаво, що саме Михайло Якович є автором цього символу села.

Працювати творчо, для душі, бути незалежним, відчувати себе потрібним людям, не розраховуючи на винагороди — надзвичайно важливо для митця. Тож він не заробив собі особливих благ чи багатства. І сьогодні, часом, їде з Києва до Воронькова на... велосипеді.

Михайло Куленко має багато наукових праць, авторські підручники, за якими навчаються в усіх ВНЗ України. Художник дослідив маловивчену галузь живопису — графічний дизайн. Ім’я Михайла Куленка вписане до Золотого Фонду України. Його персональні виставки вирізняються філософською тематикою; авторські роботи змушують задуматися над сенсом життя, зачіпають душу і зворушують найчерствіші серця. Наприклад, серія картин «Вони захищали Батьківщину» оголює жорстоку правду: розповідає про забутих визволителів, нікому не потрібних інвалідів-ветеранів, самотніх стареньких.

На моє запитання, чи щаслива він людина, Михайло Куленко відповів: «Щастя миттєве. Мені сьогодні добре — я щасливий. Але постійного щастя у людини не буває. Я не знаю такої людини, яка постійно щаслива. У кожного є свої проблеми, кризові моменти.» Та головне, переконаний художник, — вірити у добро, жити для інших і завжди залишатися гідним звання людини.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 942
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою