АвторизаціяРеклама

  1. Новини
  2. »
  3. Суспільство
  4. »
  5. В Україні ввели податок на збір ягід, грибів і березового соку

В Україні ввели податок на збір ягід, грибів і березового соку

Суспільство

В Україні ввели податок на збір ягід, грибів і березового соку Українцям, які хочуть збирати дари лісу, тепер потрібно буде платити податок. На щастя поки це працює тільки в Хмельницькій області.

У Хмельницькій області вирішили брати плату за дари лісу, таких як гриби, ягоди, і навіть кора дерев.

Відповідне рішення ухвалили депутати місцевої облради 17 травня.

"Метою і завданням прийняття цього рішення є посилення контролю в галузі охорони, збереження, раціонального, не виснажливого використання всіх видів лісових ресурсів місцевого значення, забезпечення відтворення відновлювальних властивостей лісу та наповнення місцевих бюджетів", - розповів заступник голови ради Василь Осадчий.

Відзначимо, що вартість різних дарів лісу істотно відрізняється. Так, кілограм сіна коштує 0,01 грн, деревна зелень - 2 коп., Лісовий пень обійдеться в 6 коп. Ставки на гриби також різняться - кілограм білих обійдеться в 55 коп., Лисичок - 50 коп. Березовий сік коштує 10 коп. / Кг.


Також платним тепер стане і випас сільгосптварин на території лісу. Розцінки встановлені на весь сезон за одну тварину: великої рогатої худоби (ВРХ) -20 грн, молодняк ВРХ - 15 грн.

Як вказали в облраді, контроль за виконанням цього рішення покладено на Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства. У документі обмовляється, що збір ягід, грибів, горіхів і ін дарів лісу для власного споживання не обкладається податком. Мова йде про продукти, призначених на продаж. Однак як розмежувати одні й інші, не дуже зрозуміло, відзначає видання.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
збір ягід, податок, Україна, новини
Оціни новину →
Переглядів: 1830
Рейтинг: 5.0/3

Коментарі

avatar

Новини за темою