АвторизаціяРеклама

» » В Борисполі 95-річній бабусі подарували інвалідний візок (+ фото)

В Борисполі 95-річній бабусі подарували інвалідний візок (+ фото)

Новини Борисполя

В Борисполі 95-річній бабусі подарували інвалідний візок (+ фото) У середу, 25 травня на вулиці Голубівка (стара назва Карла Маркса), біля одного з будинків було багатолюдно. Приїхав депутат цього округу Микола Грона, заступник міського голови Людмила Пасенко, голова благодійного фонду «Древляни» Валерій Чорний. Делегацію супроводжували журналісти. Звісно, сусідам було цікаво: хто, що, до кого приїхав. А суть полягала в наступному.

Микола Іванович Грона дізнався, що на його окрузі проживає Ганна Василівна Бутенко, в дівоцтві Потоцька. Жінці 95 років; із 25 травня 1942 року (сьогодні рівно 74 роки) перебувала на примусових роботах у фашистській Німеччині – працювала зварювальницею на фабриці в м. Нюрнберг; у травні 1945 року її звільнили з полону; останні два роки взагалі не виходила з кімнати. Коли М.Грона приїздив вітати стареньку з Днем Перемоги, пообіцяв посприяти в пошуку інвалідного візка для Ганни Василівни.

– Хоч зможете вивозити матір на двір, – сказав він у першу зустріч доньці. – Нічого їй сидіти в кімнаті! Знаю до кого звернутись – буде вам візок. Вона ж не ув’язнена, в кінці-кінців...

Як стало відомо, депутат звернуся до благодійного фонду «Древляни» (раніше ми писали що, Бориспільський міськвиконком підписав Меморандум про співпрацю з Благодійним фондом «Древляни»). Варто нагадати, що фонд безкоштовно допомагає людям, які цього потребують. Серед іншого і передають інвалідні візки.

Офіційну передачу в користування транспортного засобу провели у дворі. Ганна Василівна давно не ходяча, тому її довелось виносити на руках. Дружньо посадили в візок і вивезли на сонечко.

Як на свій вік, Ганна Василівна тримається міцно. Все розуміє, відповідає на запитання. Багато розповідає про промусові роботи в Німеччині: як везли, як працювали, як звільняли... Присутнім бажала добра і миру, а ще вголос подякувала, що дожила до цього дня. А ще вона за Україну.

Коли всі зібрались іти, кожен із гостей на прощання побажав старенькій пожити якнайдовше. Сайт «Движение Борисполя» теж приєднується до побажань прожити ще 200 років.

P.S. Погодьтесь, депутат і «Древляни» зробили добру справу. Але тут є й інший бік медалі. Якщо брати Миколу Івановича Грону, про Ганну Василівну він дізнався випадково, як і про ще одного ветерана війни, що вони живуть на його окрузі. Не виключено, що є й інші, про кого депутат не знає. Така ж ситуація з іншими депутатами. Тобто, вони можуть і хочуть допомогти, але не знають кому, бо їм ніхто не розповідає.

А все тому, що списки закриті, доступ до інформації заблокований на підставі Закону Про захист персональних даних. Тому депутати та інші організації, що спроможні реально допомагати, працюють ніби на осліп: або хтось випадково розповість, або до них звернуться напряму.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Бориспіль, допомога, Древляни
Оціни новину →
Переглядів: 1253
Рейтинг: 5.0/3

Коментарі

avatar

Новини за темою