АвторизаціяРеклама

  1. Новини
  2. »
  3. Події в Борисполі
  4. »
  5. Українську музику — в ефір!

Українську музику — в ефір!

Події в Борисполі

Під таким гаслом 2 лютого пройшла акція протесту біля будинку комітетів Верховної Ради України. Митці, музики та небайдужі громадяни протестували проти спроб «протягнути» закон, яким скасовується обов’язкова 50-відсоткова квота для української музики в теле- та радіоефірах.

1 лютого Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект депутата від Партії регіонів Олени Бондаренко № 6342. З уведенням у дію цього документу українська музична індустрія, яка за останні роки почала набирати обертів, буде поступово знищена, а її місце остаточно займуть виконавці «шансону» та «блатняку». Цей законопроект повністю вписується у русло політики нинішньої влади, що має на меті поступове зведення української культури до рівня вареників і шароварів. Сьогоднішні нововведення нагадують радянські часи, коли українська пісня була витіснена не лише з телебачення і радіо, а навіть свята в освітніх закладах проводилися російською мовою. Та варто лише згадати скандальний проект закону «Про мови в Україні», який досі не прийнято лише завдяки активній позиції громадськості.

«Хочу чути українську музику!», «Їм пісня «покращувати» нам життя заважає», «Поверніть українську музику в ефір», — красномовно промовляли плакати. Українські музиканти організували імпровізований концерт для депутатів ВР. Учасники акції (а то була переважно молодь) підспівували улюбленим виконавцям і танцювали на морозі під живу музику. Окрім того, прозвучала жартівлива «пропозиція» зібрати кошти «на підкуп» народних обранців, аби вони захищали національні інтереси, а не приймали злочинних законів. «Нехай ноги чужинців не топчуть української землі,» — так пояснювали організатори акції протесту символ заходу, яким були чоботи з номерними знаками (6342), які відповідають номеру запропонованого законопроекту, що стояли на радіоприймачі.

Скасування квот на музичні твори українських авторів і виконавців в ефірі вітчизняних телерадіоорганізацій призведе до того, що кількість української музики в ефірі українських телерадіостанцій значно зменшиться на користь зарубіжних артистів. Бо ж сьогодні музика у виконанні українських гуртів, класичних і фольклорних колективів більшою популярністю користується за кордоном, аніж у своїй державі.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1114
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою