АвторизаціяРеклама

  1. Новини
  2. »
  3. Новини Бізнесу
  4. »
  5. Українські фрі-Лансер на четвертому місці за рівнем доходів в світі

Українські фрі-Лансер на четвертому місці за рівнем доходів в світі

Новини Бізнесу

Українські фрі-Лансер на четвертому місці за рівнем доходів в світі Гідна зарплата не виходячи з дому. Героям нашого наступного сюжету навіть не обов'язково на вулицю виходити, щоб заробити. Фрі-Лансер - тобто позаштатні співробітники, виконують роботу від замовлення до замовлення. На одній з міжнародних бірж підрахували - українські фрі-Лансер на четвертому місці за рівнем доходів в світі. Скільки заробляють люди на вільних хлібах - дізнавалися наші кореспонденти.

Поки їхня мама працює на комп'ютері, 7-річний Ваня і 5-річний Федя читають книжки та малюють. Вони знають - коли мама щось друкує, її краще не відволікати.

Знайти для себе роботу фрілансером юрист і маркетолог за освітою Лера Безлепкіна вирішила після народження другого сина. Зарплати чоловіка - вчителя - не вистачало. Знайомі підкинули роботу - наповнювати Інтернет-магазин описом товарів. Вже потім Лєра зайнялася статтями для сайтів.

З кожним роком таких фахівців, як Лера в Україні все більше. Тільки на одній з міжнародних бірж фріланса - зареєстровано майже 11 з половиною тисяч українців. Там підрахували: за 5 років наші співвітчизники заробили близько 34-ох мільйонів доларів.

Еліна Бекетова, кореспондент:

- За кількістю замовлень лідирують українські айтішники - у них близько 90% заробітку всього ринку фріланса. Це й зрозуміло, адже для того, щоб написати веб-сайт або програму - не обов'язково їхати в офіс, головне - мати комп'ютер і доступ в Інтернет.

Скільки насправді фрілансерів в Україні і скільки вони заробляють, не беруться говорити навіть податківці. Пояснюють - такого виду діяльності - в законі немає.

Олександр Ревчук, начальник управління податкового контролю фізосіб ДПС України:

- Може буті ряд фізічніх ОСІБ, які займаються таким видом діяльності, протікають смороду НЕ реєструються суб'єктами господарювання, зрозуміло в такій позіцій, коли громадяни НЕ декларують Свої доходи, таким чином, належні суми податків НЕ надходять до бюджету.

А в цьому колл-центрі оператори щодня приймають сотні дзвінків з усієї України. І кожен день кілька десятків від обманутних фрілансерів. Адже така робота - це відсутність будь-яких соціальних гарантій.

Анатолій Башловка, куратор гарячої лінії Федерації профспілок України:

- Вони не отримують ніякого соціального захисту. ні під час хвороби + вони не можуть звернутися на біржу праці, так як у них в той момент в трудовій книжці немає відміток.

Він теж міг би говорити про недоліки фріланса. Якби у нього були альтернатива. У 24-річного айті-спеціаліста Дениса - з дитинства міопатія - слабкість м'язів. І на звичайну роботу він ходити не може - пересувається насилу. Єдина можливість - створювати проекти будинку.

Еліна Бекетова, Сергій Тищенко, Сергій Ведмідь і Микита Ісайко, Подробиці, телеканал Інтер

Відео 9.8 Мб: Податківці пояснюють - такого виду діяльності в законі немає. Канал "Інтер"

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
доходів, місці, Українські, світі, четвертому, фрі-Лансер, рівнем
Оціни новину →
Переглядів: 1712
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою