АвторизаціяРеклама

» » У пошуках джерельної води до Борисполя

У пошуках джерельної води до Борисполя

Новини Борисполя

Сьогодні вже нікого не потрібно переконувати, наскільки важливою для людського організму є чиста вода. І всі ми чудово розуміємо, що навіть при бездоганній підготовці води, яка подається до водопровідної системи, вона не дійде до споживача настільки чистою, щоб бути смачною і корисною для організму.

Для Борисполя із його древніми водопровідними мережами ця проблема є особливо актуальною. Першими знайшли можливість вирішити цю проблему бориспільці, які проживали або працювали в районі вулиці Привокзальної, 50. Там була можливість набирати воду неподалік від водозабору. Та вода ще не встигла здійснити подорож іржавими трубами. Згодом «Бориспільводоканал» обладнав там альтанку, поставив колонку, щоб зручно було користуватися. Нині люди охоче набирають там воду для пиття.

Другим джерелом чистої питної води мав стати бювет на вулиці Київський Шлях, 63, біля казначейства. Там пробурено окрему свердловину, і насос подає воду із глибини 150 м. Але той бювет практично не використовували кілька років поспіль. Він набув популярності тільки після того, як там було обладнано установку доочищення води Інституту колоїдної хімії із необхідними фільтрами та ультрафіолетовими лампами.

Ще одну установку встановлено також на бойлерній біля будинку на вулиці Київський Шлях, 2/2. Там проводиться доочищення водопровідної води, і також обладнане місце, де її можна набрати. Питна вода є смачною і якісною, тож постійні черги і біля бювета, і біля цієї бойлерної — явище звичне.

Четвертим джерелом питної води стала стилізована криниця на вулиці Гоголя неподалік від дитячої поліклініки. Оформлена вона із використанням Гоголівських сюжетів. Але вода там звичайна, водопровідна. Щоправда, надходить відразу із водозабору, не забруднюється іржавими трубами. Проте, особливою популярністю це місце поки що не користується.

— Там також необхідно встановлювати установку доочищення води, — ділиться планами перший заступник Бориспільського міського голови Микола Петрович Корнійчук. Але першочерговим завданням у цьому році є обладнання джерела чистої води у селищі Дубечанське та на вулиці Привокзальній, у районі будинків 3б, 2б. Там мережі в дуже поганому стані.

На жаль, усе це коштує грошей. Типової установки для водоочищення не існує. Під кожне джерело (залежно від хімічного складу води) вона виготовляється окремо. Міський бюджет фінансував придбання очисних установок та обладнання бюветів. Окрім того, щодня проводиться їх обслуговування, заміна фільтрів, УФ-ламп.

Ці роботи водоканал поки що виконує за свої кошти. Міський бюджет не відшкодував ще жодної копійки. При формуванні бюджету міста на 2010 рік ми зобов’язані передбачити кошти, щоб компенсувати затрати водоканалу.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 926
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою