АвторизаціяРеклама

» » У нас на Купала - Як Київщина гуляла на Івана Купала у Процеві

У нас на Купала - Як Київщина гуляла на Івана Купала у Процеві

Новини з району

Цьогоріч обласне святкування одного із найкрасивіших свят – Купайла – зосередилося у Процеві, Бориспільського району. Адже відомо, що процівчани на чолі зі своїм сільським головою Любов’ю Чешко уміють відпочивати і влаштовувати свята, і як показало цьогорічне святкування Івана Купала – не тільки для себе, а й для гостей.

Адже того дня у Процеві було багато усього: господарів і гостей, пригощань, конкурсів, видумок та забавлянок. Втім, як і завжди у цьому селі. Одне лише відрізняло цьогорічне святкування від минулорічних: із традиційного формату свята села, коли у затишній і домашній атмосфері на лузі збиралися односельці, Купайло виріс до свята обласного рівня. З одного боку, це високий показник і своєрідний комплімент для села. З іншого, шкода, що не були, за гарною традицією Процева, цього року пошановані жителі села.

Проців, як писанка, зустрів гостей, розважив та вже під ранок провів. Спочатку їдучи сільськими вулицями на луг, де відбулося святкування, а потім повертаючись тими ж дорогами додому, переконуєшся: таки можна із простого українського села зробити село європейського рівня, де все для людей. Продумано до дрібниць і облаштовано. Втім, як і саме святкування.

А ось у представників влади було своє свято: у наметі, за столом із балачками. І тільки, коли на луг спустилися сутінки, очільники міст, сіл і обласні керманичі вийшли до людей, щоб, за традицією, сказати слова вітання. Бо не можна було залишитися байдужим до 300-метрового вінка, який сплели під час святкування і тим самим побили рекорд України; до довгих дівочих кіс, власниці яких змагалися між собою у тому, чия краща; до концертної програми і гостинності, яку проявили господарі по відношенню до усіх, хто із шостого на сьоме липня завітав до Процева. А три веселки, які прикрасили святкове небо, довели: свято вдалося на славу! Від себе ж додам: по-іншому у Процеві і не могло бути.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1018
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою