АвторизаціяРеклама

» » У Горі збираються робити реконструкцію пам’ятника загиблим

У Горі збираються робити реконструкцію пам’ятника загиблим

Новини з району

У Горі збираються робити реконструкцію пам’ятника загиблим 13 травня 2020 року на сайті Гірської сільської ради було оприлюднене повідомлення про наміри зробити в селі Гора реконструкцію пам’ятника односельцям, які загинули в Другій світовій війні та загиблих під час проведення АТО. В повідомленні зазначається, що жителі села можуть вносити свої пропозиції та зауваження, які можуть врахувати під час затвердження проекту.

Зокрема, реконструкцією передбачено оновлення існуючої стели та майданчика навколо неї. На вершині стели хочуть встановити малий герб України або там буде символ вічного вогню. Навколо стели буде встановлений камінь із написом «Павшим героям слава!»

Майданчик навколо стели матиме овальну форму. Його розміри: 11,6 х 22 метри.

Зі сторони вулиці Центральна планують зробити по центу проходу сходи, а по боках 2 пандуси. Зі сторони сільської ради також буде підйом сходами. Піднявшись ними відвідувачі вийдуть на своєрідний майданчик, яких хочуть використовувати для виступів.

Праворуч та ліворуч від стели передбачають встановити момеріальні дошки з іменами загиблих у роки Другої світової війни жителів села. Також планують розмістити дошки з прізвищами загиблих під час проведення антитерористичної операції.

Вздовж майданчика планують висадити декоративні кущі.

Варто сказати, що реакцію на повідомлення вже помітно і зауваження вже можна почитати в групах Гірської громади. Так, Василь Галатенко відзначив, що напис має бути наступного змісту: «Полеглим героям слава!». Тамара Сайко написала: "Чим не подобається старий? Це історія!!! І нащо викидати той дручок??? Він несе тільки негатив на Гору. В місті жалоби й пам'яті не можна ставити таки постаменти в виді стовпа, ентени. Буде напитувать, тільки пагану енергію. Підремонтувати той пам'ятник який є". Igor Yarmak дивується, що вже було одне рішення ради і договір підписаний по одному проекту, а тепер приймається рішення по зовсім іншому.

Від редакції хотіли б додати, що теперішній пам’ятник має лише один вхід – від вулиці Центральна. На його гранітних плитах викарбувані імена всіх односельців, які загинули на полях Другої світової війни, які є фронтовиками, але пішли ж життя в післявоєнний час. Щодо дощок із іменами загиблих воїнів АТО, здається з села Гора ніхто не загинув. Чиї імена там планують вписати невідомо.

Пізніше в повідомлення внесли зміни. Зокрема вказано, що головна мета – вшанувати всіх людей, які віддали життя за незалежність України! А також закликали мешканців с.Гора вносити свої пропозиції та зауваження до 20 травня на електронну пошту Гірської сільської ради: silrada_gora@ukr.net.


Джерело

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
село, пам’ятник, Бориспільський, гора, реконструкція, Район
Оціни новину →
Переглядів: 293
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою