АвторизаціяРеклама

» » У черзі за землею

У черзі за землею

Новини у Борисполі

5 серпня цього року Кабмін прийняв постанову № 844, згідно з якою процес оформлення та реєстрації державного акта на право власності на землю зводиться до принципу «єдиного вікна». Тож люди і ринули у сільські ради із заявами і відповідними документами з надією отримати очікуваний держакт за місяць. Та чи справді реально оформити земельну ділянку у приватну власність?

З’ясувалося, що представникам сільської влади Бориспільського району досить непросто здати документи в управління земельних ресурсів. Точніше, заяви приймають, обурюються сільські голови, проте їх не реєструють, не видають актів прийому-передачі. Зареєстрували лише декілька сотень звернень, хоча прийняли понад 3 тисячі! За словами голови комісії з реорганізації управління земельних ресурсів Олега Совівського, 9 жовтня із Держкомзему надійшло роз’яснення, що скористатися постановою № 844 можуть лише ті особи, у яких є рішення сільської ради або інший документ, що підтверджує постійне користування і дозвіл на приватизацію землі до 2002 року. А що ж робити тим людям, які десятки років користуються земельними ділянками, проте у них немає вищезгаданого папірця? І яку відповідь мають дати сільські голови своїм односельцям? Адже роз’яснення прийшло минулої п’ятниці, а заяви до земельних ресурсів не реєструють більше трьох тижнів. Мотивують тим, що не встигали. Керівники ж сіл більше схильні до такої думки, що чекали вказівки згори.

Як повідомив Олег Совівський, незабаром перших 10 громадян із Великоолександрівської сільської ради мають отримати державні акти на право власності на землю, а згодом — близько сотні осіб. Вперше у Київській області. Що це, показовий виступ для телебачення, як закинув хтось із сільських голів, чи справді реальність?

У той же час в управлінні земресурсів щосереди із шостої години ранку шикується величезна черга із сотні-півтори людей. Записуються у довгий список, через деякий час — перекличка. На вузьких сходах тиснява, штовханина, гамір. Кожен обурюється, розповідає про свої проблеми. Така ж ситуація у коридорі, де розміщений центр ДЗК. Тут відсутні будь-які зручності, навіть немає туалету. А більшість відвідувачів уже пенсійного віку. Є серед громадян такі, що 2-5 років чекають на виготовлення документа на землю. «Я вже п’ятий рік не можу отримати державного акта,» — скаржиться 68-річна пенсіонерка. «Недаремно говорять, що видадуть документ на землю посмертно,» — жартома крізь сльози додає 73-річна жінка. Дехто навіть не знає, до якої кімнати займати чергу. «А мені потрібна довідка про оцінку землі. Та тут можна вистояти декілька годин і не потрапити до кабінету чиновника. Чому у Бориспільському районі прийом громадян проводиться лише 3 години на тиждень? В інших районах — два повні робочі дні,» — долучається до нашої розмови молода жінка.

Чого тільки тут не наслухаєшся: 100 доларів коштує підпис у якогось керівника, а оформлення державного акта на землю у приватній фірмі — декілька тисяч доларів, а ні — то чекай роками. Люди проклинають владу, обурюються бездіяльністю чиновників, говорять про вибори... Якомусь чоловікові стало зле, він залишає чергу, хтось просто поспішає на роботу. Боляче дивитись на людей, які все життя пропрацювали, десятки років живуть на землі, обробляють її, а тепер у поважному віці мають годинами, але ж ні, роками стояти у чергах... І допоки?

Вікторія Дмитренко

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1132
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar
0
1 Спам
просто в управлении зем рес тоже работают люди и они не роботы и не могут всех услышать! В этом виновата страна и правительство, и предвыборная кампания, которая обещает акты за месяц!!! Это не реально даже в частных фирмах и за деньги, там люди тоже годами ждут акты только платно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar

Новини за темою