АвторизаціяРеклама

» » У Борисполі відзначили третю річницю Дня Гідності та Свободи (+ фото)

У Борисполі відзначили третю річницю Дня Гідності та Свободи (+ фото)

Новини у Борисполі

У Борисполі відзначили третю річницю Дня Гідності та Свободи (+ фото) У понеділок 21 листопада 2016 року представники влади, депутати, активісти та безпосередні учасники Революції Гідності 2013 року взяли участь у заході присвяченому Дню Гідності та Свободи. Акція проходила біля пам’ятника Героям Небесної Сотні в Борисполі.

Спочатку учасники поклали квіти до пам’ятника, а потім ведучий запросив усіх прихутніх вшанувати загиблих на Майдані Незалежності хвилиною мовчання. Потому до слова запросили секретаря Бориспільської міської ради Ігоря Левітаса.

Ігор Маркович нагадав коли все починалось, що було на Майдані, згадав трагічні події кінця грудня 2013 року, коли там загинули люди. Він також нагадав, що перший пам’ятник Героям Небесної Сотні встановили в Борисполі, так само бориспільці перші в Україні дали нову назву вулиці – Героям Небесної Сотні. Раніше вона називалась Радянська.

Потому секретар запросив присутнього на заході депутата Бориспільської міської ради Ярослава Годунка, який запросив усіх підтримати його і виконати славень «Ще не вмерла України, ні слава, ні воля». Далі він виголосив промову, основним якої стало те, що революція триває, ще зарано святкувати перемогу і кожен патріот України має продовжувати боротьбу, оскільки теперішня влада нічого не зробила і не робить для простих людей.

На останок слово надали Федору Шилофосту, бориспільському поету. Він прочитав свій вірш, який присвятив пам’ятним подіям на Майдані Незалежності під час Революції Гідності

Нагадаємо, День Гідності та Свободи встановлено Указом Президента України Петром Порошенком від 13 листопада 2014 року. Відзначається щорічно 21 листопада, оскільки саме цього дня в 2013 році на Майдан Незалежності вийшли студенти українських вишів, які протестували проти відтермінування підписання Угоди про асоціацію України з ЄС. Потому був силовий розгін протестувальників, що дало поштовх до масових протестів та зміни уряду. Апогеєм став розстріл силовиками учасників протестів. Тоді загинуло більше ста осіб, більше двох тисяч отримали поранення.

День Гідності та Свободи запроваджений із тим, щоб донести об’єктивної інформації про події в Україні початку XXI століття, а також віддати належну шану патріотизму й мужності людей, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів України та її європейського вибору.

Слава Україні!

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Бориспіль, день гідності, праздники
Оціни новину →
Переглядів: 939
Рейтинг: 5.0/3

Коментарі

avatar

Новини за темою