АвторизаціяРеклама

» » У Борисполі відкрили пам’ятник Святому князю Борису (+світлини)

У Борисполі відкрили пам’ятник Святому князю Борису (+світлини)

Новини Борисполя

У Борисполі відкрили пам’ятник Святому князю Борису (+світлини) Те, чого так довго чекали, нарешті сталося. 25 травня 2021 року на Європейській площі в місті Борисполі урочисто відкрили монументально-декоративну скульптуру князю Борису. Чому довго чекали? Бо скультуру закладали ще при Анатолію Соловйовичу Федорчуку; при ньому й мали відкрити. Але, як відомо, міський голова пішов із життя, тому цю місію взяв на себе теперішній голова – Володимир Борисенко. Його супроводжували: секретар міської ради Владислав Байчас, депутати міськради, представники виконавчого комітету. На заході також були присутні городяни та запрошені представники різних релігійних конфесій.

– Це не мій здобуток. Це здобуток Анатолія Соловйовича, – зазначив Володимир Борисенко. – Він мріяв, щоб пам’ятник князю Борису був на центральній площі нашого міста. І вже ми втілили його мрію. Дуже великий вклад у наше місто зробив як Анатолій Соловйович, так і князь Борис. Тому сьогоднішнє відкриття цього пам’ятника є символічним. Тепер і в нас є свій янгол охоронець, до якого ми зможемо завжди прийти та вклонитися. Думаю, що з’явиться гарна традиція загадувати бажання на цій площі біля пам’ятника князю Борису. Дай Боже, щоб так і було.

Звісно, на відкритті був і скульптор Олексій Пергаменщик, який виготовив пам’ятник. Міський голова висловив йому подяку за високий рівень професійної майстерності, творчий підхід до справи і високохудожнє втілення проєкту монументально-декоративної скульптури князю Борису. Ще одну подяку отримав громадський активіст Микола Данилейко – за вагомий внесок у втілення проєкту та популяризацію української культури.

Знімали тканину зі скульптури Володимир Борисенко та Олексій Пергаменщик, яким допомагали діти, з числа присутніх на відкритті (їх покликав на поміч міський голова). Потому монументально-декоративну скульптуру освятили представники різних конфесій та віросповідань, що є в Борисполі. Щоправда, представник московської церкви, хоч і був присутній на церемонії, до освячення не долучився (стояв увесь час осторонь). Натомість для спільного фото час виділив і сфотографувався.
Захід завершився покладанням квітів до пам’ятника Святому князю Борису.

Інформативно: монументально-декоративна скульптура князю Борису виготовлена з цільного світло-сірого граніту. Виготовлена без перехідної моделі (знавці стверджують, що так свої скульптури робив Мікеланджело). На голові в князя шолом часів Київської Русі. Князь підперезаний мечем, лівою лукою Борис опирається на щит, на якому є зображення тризуба. Правою рукою тримає Біблію, притиснувши її до грудей. Над Борисом здіймається німб.

Із лицьового боку напис: "Св.Князь Борис 986-1015 н.е.". Із тильної сторони: "Ініціатор створення пам’ятника: Анатолій Федорчук. Скульптор: Олексій Пергаменщик. Куратор: Микола Данилейко. 2020 н.е.".

Ще при Анатолію Соловйовичу була задумка встановити на центральній площі Борисполя два пам’ятника. Один – Святому князю Борису. Другий – Святому князю Глібу. Перший по один бік від фонтану, інший – по другий. Відповідний проект скульптор подав на розгляд виконавчого комітету. Побачимо, чи буде втілена ідея Анатолія Федорчука в життя.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
князю, Святому, площа, Борису, пам’ятник, Бориспіль, Європейська, Глібу
Оціни новину →
Переглядів: 466
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою