АвторизаціяРеклама

» » У Борисполі відбудеться світовий собачий мундіаль

У Борисполі відбудеться світовий собачий мундіаль

Події в Борисполі

Нещодавно Борисполем поширилась інформація про те, що в місті відбудеться чемпіонат світу серед дресированих собак. Люди гадають: що це за собаки? Адже «професій» серед наших чотирилапих багато. Є «артисти», котрі, наприклад, у цирку в футбол грають. Є «сторожові», «їздові»...

Конкретизував ситуацію кореспондентові «Вістей» відомий у Європі кінолог
Леонід Володимирович Кудашкін, член організаційного комітету з підготовки чемпіонату світу-2011 з дресирування собак.
— Чемпіонат світу-2011 у Борисполі, який відбудеться 6-9 жовтня, так би мовити, вузькопрофільний. У ньому беруть участь лише власники німецьких вівчарок, і проводиться він за програмою Міжнародної кінологічної федерації, штаб якої знаходиться в Брюсселі.
Для дресирувальників усього світу це найважливіша подія року. Чемпіонати світу мають свою вже майже тридцятилітню історію. Цього року до Борисполя прибудуть 36 команд з усіх континентів планети: з більшості країн Європи, США, Бразилії, Мексики, Японії, Тайваню, Тринідаду і Тобаго, Малайзії… Потрапити на чемпіонат світу – це заповітна мрія будь-якого кінолога, навіть елітарного, з найвищою кваліфікацією.

— Минулорічний чемпіонат світу, як відомо, відбувся в Іспанії. Чому країною-господаркою ЧС-2011 обрано Україну і зокрема Бориспіль?
— Можна провести певною мірою аналогію з будь-якими світовими спортивними змаганнями, коли країни виборюють право провести їх саме на своїй території. Візьмемо хоча б Євро-2012 з футболу. Між державами, які намагалися стати господарями турніру, йшла справжня боротьба.
Так і у випадку з вибором країни – організатора світового чемпіонату з дресирування собак. Неабияке бажання прийняти його висловлювали багато країн-конкурентів. Але виборола це відповідальне почесне право саме Україна. Так вирішила, зваживши всі «за» і «проти», Велика президія Міжнародної кінологічної організації. А Бориспіль на період змагань стане такою собі кінологічною столицею світу. Тут існує чудова спортивна база, стадіон «Колос», інфраструктура, доброзичливе і дієве міське керівництво. До речі, конкуренцію Борисполю складали Харків, Дніпропетровськ, Суми.

— Що ж можуть побачити на змаганнях глядачі?
— Кожна збірна має право виставити по шість учасників – спортсменів зі своїми вихованцями. Проводяться демонстрування здатності собаки до слухняності, виконання команд, витривалості, подолання перешкод… Не лише стадіон буде місцем проведення змагань, а й польові угіддя між Вороньковом і Глибоким, де собаки покажуть своє вміння шукати сліди людини.

— Як облаштуються учасники змагань? Кажуть, що багатьох собак привезуть у будках вартістю в сотні тисяч доларів.
— Люди будуть влаштовані у кращих найближчих готелях Києва і Борисполя. Стосовно дорогих «будок», як ви кажете, то це дійсно так, хоча «будкою» їхнє житло не назвеш. Це, здебільшого, такі собі специфічні причепи до авто, невеликі вольєрчики з електропідігрівом, кондиціонерами, у яких для собак створено найкращі умови для того, щоб ті почували себе комфортно. Не забуваймо, що до Борисполя приїдуть найелітарніші вівчарки світу.

— Кажуть, вишколені собаки-вівчарки дуже дорогі, коштують сотні тисяч доларів…
— Добре вишколені собаки таки дійсно дорогі. Є й по кілька сот тисяч доларів за собачу душу. Але вони того варті. Господарі вкладають у підготовку свого вихованця величезні гроші. Це і вартість амуніції, і оплата кращих тренерів, і вартість послуг ветеринарних клінік, переїздів… Участь у різноманітних семінарах, змаганнях – теж далеко не безплатна річ. Добре вишколений собака – це своєрідне багатство держави. Як і породисті коні, продуктивна худоба чи птиця. Для того, щоб продати чи просто подарувати чистопородного дресированого собаку за кордон, потрібно отримати купу дозволів відповідних інстанцій.

— Чи співробітничаєте ви з державними структурами, які використовують з різною метою службових собак?
— Так, для силових структур, як-от, наприклад, прикордонників, митників, міліції, рятувальних служб, наші вихованці є чудовим джерелом поповнення. Хоча багато з них мають свої власні кінологічні підрозділи зі своїми розплідниками і тренерами.
Серед інших складових цінностей собаки одним з найголовніших факторів є генеологічне дерево тварини. Потрібно знати родослівну їхніх прабабусь і прадідусів до якомога глибшого коріння. Тільки тоді ми можемо прогнозувати, що з цуценяти вийде, оцінити міцність його нервової системи. Фундамент успіху закладено у попередніх поколіннях.

— Багато людей тримають у своїх оселях цуциків, яких службовими не назвеш…
— Це, здебільшого, люди з доброю душею. Їхні собачки – це ліки від стресів та багатьох неврологічних захворювань. Їх, навіть безпородних, можна багато чому навчити. А найголовніше те, що, належним чином утримуючи собаку, ми самі навчаємося, як керувати своїми
улюбленцями.

— Що Ви відчуваєте, коли бачите на вулицях бездомних нещасних собак?
— Єдина думка, яка спадає першою, — це жаль з приводу нездатності до добра, людяності як простих обивателів, так і високопосадових чиновників. Цю проблему можна вирішити лише з допомогою державної програми, як це робиться у цивілізованих країнах світу.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Бориспіль, чемпіонат
Оціни новину →
Переглядів: 954
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою