АвторизаціяРеклама

» » У Борисполі пройшло 7 засідання депутатів міської ради

У Борисполі пройшло 7 засідання депутатів міської ради

Влада в Борисполі

У Борисполі пройшло 7 засідання депутатів міської ради Традиційно, всі сесії міський голова починає з привітання іменинників. Так було і цього разу. Потому продовжили вітати спортсменів, які відзначились за минувший місяць, роздавати грамоти і подяки від учасників АТО та від громадської організації.

Далі Анатолій Федорчук пояснив як користуватись пультами для голосування. Навіть провели тренування і на екрані продемонстрували як працює представлена система голосування. Як показала перша спроба, проголосувати в такий спосіб виявилось цілою проблемою. Але попрактикувавшись, депутати виявили неабияке вміння в кнопкодавстві. Деякі навіть по кілька пультів тримали в руках і давили, давили...

Загалом, на засідання виносилось 133 питання. Зауважень до наданого переліку не надійшло. Крім того, депутати з місця внесли ще шість питань, які розглядали останніми. При цьому міський голова зауважив, що з новою системою голосування, внесення додаткових питань – є цілою проблемою, бо все треба вносити в програму.

– У вас, – звернувся А.Федорчук, – є цілий місяць, щоб вчасно винести питання на сесію. Тому давайте на майбутнє так і робитимемо.

Серед додаткових питань було одне від депутата Ярослава Годунка, яке стосувалось перевезення пільговиків. Із цього приводу висловив свою думку Анатолія Соловйович, який зазначив, що президент ветував закон про пільгові перевезення і якщо місто наполягатиме на зменшенні вартості проїзду та не допомагатиме, ця галузь у Борисполі розвалиться.

– Боюсь дестабілізувати ситуацію, – сказав голова.

Продовжуючи тему перевезень перевізниками, виступила громадська активістка Надія Литвиненко, яка повідомила, що є приклад, коли одна з організацій випустила пластикові картки, де є вся необхідна інформація: права пільговиків, посилання на відповідні закони та інше. Тут же озвучили інформацію, що водії перевізника «Грони» пільговиків бере, а «АТАСС-Бориспіль» ні. На що відреагував Сергій Пасько (АТАСС), який закликав повідомляти їм про такі випадки, щоб карати водіїв – до звільнення включно, оскільки вони нікому з них не давали таких вказівок.

Ще одне питання від Годунка – це розмір пайового внеску від фабрики «Рошен» та вимога показати йому умови обмеження та скасування.

– Я звернувся до відповідальних осіб, щоб мені, як депутату, надали ці документи. У відповідь почув, що це не мій округ. Нехай. Тоді навіщо ми всі тут збираємось і голосуємо за ті чи інші питання, якщо це не наші округи?.. А також мені не зрозуміло, чому ви, Анатолій Соловйович, до виборів казали одне, а після виборів інше, – зауважив Я. Годунок, пославшись на відео, де міський голова спочатку каже про 100 млн гривень, а потім про 30 млн пайового внеску даною компанією.

Щодо «Рошена», знову ж таки відповідав Анатолій Федорчук. Він не заперечував, що планували отримати 100 млн., але зауважив, що представники даної компанії вдались до шантажу і попередили, що підуть в інший регіон.

– Або-або, сказали вони, пообіцявши піти в Чернігів. Тоді б ми знову опинились біля розбитого корита, – в серцях промовив він.

Ремарка від автора.
Мені важко судити чому міська влада так тримається за підприємство, яке безсоромно торгується, позбавляючи громаду значних вливань у бюджет. Насправді, Бориспіль є і залишається економічно привабливим регіоном, оскільки знаходиться неподалік столиці. При гарному менеджменті та роботі з потужними підприємстами, сюди б давним давно зайшли інвестори, які б давали робочі місця і наповнювали бюджет. А виходить, що в Борисполі тільки сидять і чекають, щоб хтось зайшов. Коли ж заходять, бояться втратити і йдуть на поступки не на користь громади.

До того, як перейти до розгляду основних питань, запросили Костянтина Ворошилова, керівника Київського міського бюро судово-медичної експертизи (працівників цієї організації можна зустріти в морзі). Зокрема, звучали заяви, що з людей за розтин і т.ін. вимагають гроші. Також хотіли б, щоб там був встановлений інформаційний стенд, де кожен міг би ознайомитись із послугами, розцінками, графіком роботи...

– Як таких розцінок нема, – пояснив К.Ворошилов. – Є лише благодійні внески, які можна перераховувати на наш розрахунковий рахунок, але це за бажанням. Якщо ви кажете, що вимагали гроші, будемо розбиратись. Працює наше представництво щодня до 12 години. Якщо треба стенд, встановимо. А поки що запишіть номер нашого телефону – (044) 456-91-90. В разі непорозумінь та іншого, телефонуйте.

При цьому Анатолій Федорчук нагадав, що місто вклало мільйони в морг і планує цього року ще вкласти 7 мільйонів гривень.

– За таких інвестицій наші люди заслужили на те, щоб їх обслуговували безкоштовно, – підкреслив міський голова.

Після всіх виступів і доповнень нарешті підійшли до розгляду першого питання. Воно стосувалось змін до бюджету міста Борисполя на 2016 рік. Знову проявив себе Я.Годунок, який попросив голосувати за зміни по пунктам. Але йому пояснили, якщо в нову програму голосування вносити відповідні зміни, це займе чимало часу (цікаво, чому не передбачили і не внесли одразу, адже в питаннях №99 та №199, які стосувались виділення землі городянам, не полінились розписати кожен підпункт – від автора). Тому зміни внесли пакетом.

Торкнулись питання внесення доповнень щодо оренди комунального майна, яке йшло під №16. За нього проголосували, уточнивши, що, коли підприємець вкладає свої гроші в розвиток міста, в його озеленення, дає робочі місця, платить податки, тоді влада може йти їм назустріч і підходити до співпраці лояльніше.

Я не згадував, але серед вимог, озвучених Годунком, було те, щоб запросити на сесію начальника патрульної поліції Майю Бреславську. Вона не забарилась, приїхала і спробувала відповісти на питання депутатів.

Так, депутата Олега Романова цікавило чи будуть вони штрафувати тих громадян, які спалюють сміття. На що отримав відповідь, що спочатку попереджатимуть, а вже потім штраф. Це не дуже влаштовувало депутата, який наполягав, щоб штрафували, бо розмови і попередження тривають не один рік, а змін досі нема.

– Ми робитимемо так, як я сказала, – відреагувала М.Бреславська. – Ця проблема не нова і вона існує не тільки в Борисполі. Якби місто створило умови щоб вивозити листя, суху траву чи інше, ця проблема вирішилась би набагато швидше.

Депутат Володимир Шалімов вказав на те, що партрулі їздять більше центральними вулицями, забуваючи про другорядні. Також не видно патрулів у місцях, де люблять збиратись особи, які ведуть неправильний образ життя.

– Ми це врахуємо, – відзначила начальник і запросила викликати поліцію, якщо хтось побачить правопорушення.

Депутат Ярослав Годунок теж мав кілька побажань. Для початку, щоб представник патрульної поліції був присутнім на сесіях. Далі, щоб поліція реагувала на дописи бориспільців у соцмережах, зокрема на сторінці патрульної поліції, як це роблять на сторінці відділу поліції. Ще одне з побажань – щоб патрульні не перевищували своїх службових обов’язків і не надівали кайланки, якщо в тому немає нагальної потреби.

– Я вас усіх почула. Ми все обов’язково врахуємо в роботі. – відповіла М.Бреславська та розпрощалась, поїхавши на службу.

Продовжили перерване голосування питаннями, які стосувалися АТОшників. Найдовше, і не без емоцій, обговорювали можливість розробити проект землеустрою щодо відведення ділянки на вулиці Шевченка під гаражі кооперативу «Миротворець». В проекті була вказана площа 2 га, а з зали долинали питання «...де ділась інша земля», оскільки там ділянка набагато більша. Дехто з депутатів робив припущення, що хтось на землю поклав око.

Під час обговорення цього питання на сцену вийшли всі з Борисполя, хто був в АТО. По черзі виходили хлопці і кожен щось казав. Монологи зміняли діалоги і навпаки. Кожен із виступаючих озвучував усе, що він думає і пропонував як краще вчинити. Компромісом стало те, що міський голова запропонував переписати заяву. Для початку вони мають звернутись до ВУКГ, якому місто виділить ділянку, а вже потім управління передасть її гаражному кооперативу. Домовились, що ділянка буде в межах 3 га, а включати до кооперативу будуть тільки учасників АТО, і тільки після рішення виконавчого комітету.

Після розгляду цього питання, засідання сесії пішло жвавіше і швидше. Питання розглядались на раз-два, аж доки не дійшли до земельних питань. Тут, як завжди одним давали, а іншим ні. Причини відмов не завжди пояснювали. Тільки, якщо був хтось – чиє питання розглядали – присутнім у залі. Саме завдяки цьому деякі добились, щоб депутати переглянули свої рішення. Одні відправляли на довивчення, по іншим приймали позитивні рішення. Знову ж таки – вибірково.

Сесія продовжувала свою роботу, коли я виходив із зали. Депутатам залишалось розглянути ще 32 основних питання та 6 додаткових. Можливо, треба було досидіти, але я фізично не міг, наскільки стомливо було дивитись на політичні ігри наших депутатів. Бо їхнього великого бажання захищати інтереси людей і громади не помітив. Принаймні не в усіх...

Павло МАГДЕНКО

ДЖерело: http://borispol.org.ua

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Годунок, Бориспіль, міська рада, міський голова, депутати, земельні питання, сессія
Оціни новину →
Переглядів: 1588
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою