АвторизаціяРеклама

» » У Борисполі повинен бути Палац культури

У Борисполі повинен бути Палац культури

Новини у Борисполі

У Борисполі повинен бути Палац культури На останній сесії Бориспільської міської ради поверталися до наболілого для нашого міста питання Будинку культури. Депутат Київської обласної ради Юрій Чередніченко в черговий раз виніс цю проблему на обговорення. Адже, незважаючи на всі зусилля, справа далі розмов так і не зрушила.

Юрій Анатолійович виступив із різкою критикою і орендарів, і міської влади, яка дивиться на цю ситуацію занадто лояльно.

Він, зокрема, запропонував «винести на розгляд чергової сесії Бориспільської міської ради питання про дозвіл на підготовку за рахунок коштів Благодійного фонду альтернативного ескізного проекту Палацу культури у місті Борисполі». Коштів, які сьогодні накопичені на рахунку благодійного фонду, на це вистачить.

На попередній сесії, 31 січня, у сесійній залі прозвучала обіцянка, що у лютому приберуть стоянку, а в березні розпочнеться підготовка до будівництва. Але стоянка благополучно пережила і березень, і половину квітня, але навіть натяків на її ліквідацію немає. Не отримали депутати і доказів, що є якісь зрушення у виготовленні проекту. Не вдалося на сесії заслухати і орендаря, щоб доповів, як ведеться проектування та підготовка до будівництва.

Було прийнято рішення, у якому, зокрема, йдеться: «ТОВ «Біопром» у термін до 01.05.2012 звільнити земельну ділянку на вулиці Київський Шлях від стоянки для автомобілів.» Цим же рішенням доручено відповідним депутатським комісіям визначити земельну ділянку під будівництво міського будинку культури та розглянути варіанти надання альтернативної земельної ділянки для будівництва багатофункціонального громадського центру.

Чого хочуть бориспільці...

У березні активісти Благодійного фонду для підтримки будівництва Будинку культури провели соціологічне опитування. Воно проводилося у різних мікрорайонах міста, було опитано 2157 чоловік. Опитувані мали обрати один із чотирьох варіантів, за який вони голосують: «Палац культури» — 66,11%, «Торговельно-розважальний комплекс» — 18,45%, «Культурно-мистецький центр» — 14% і «Мені байдуже» — 1,4%.

А от група бориспільських архітекторів пішла ще далі. Вони не просто висловили переконання, що Бориспіль повинен мати саме будинок культури. Вони показали, яким може бути цей заклад, щоб стати окрасою міста і не бути тягарем для міського бюджету. Вони розробили ескізний проект без прив’язки до місця розташування, але з урахуванням особливостей нашого міста.

Про цю роботу розповів кореспонденту головний головний архітектор проекту Ігор Ковальчук:

— Ми, як жителі Борисполя, маючи бажання і професійну підготовку, вирішили запропонувати своє бачення закладу, який має стати культурним центром міста.

В першу чергу, він має бути осередком культури. Тож основною частиною стане глядацький зал на 600 місць з великою сценою, гримерними, майстернями для виготовлення декорацій, ліфтами, кімнатами для занять у гуртках і відповідною інфраструктурою. У залі передбачено можливість кінопоказу, щоб він не простоював у періоди між концертами.

Зал має свої особливості. Кількість глядацьких місць можна збільшити до 800-900. Партер легко перетворюється у фан-зону для проведення молодіжних заходів. А можна у партерній зоні поставити столики із кріслами і влаштовувати вистави-кабаре. Чи звільнити додаткову територію для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Найголовніше, що це повинен бути зал культури, який постійно працює. За висотою це має бути три- (або чотирьох-) поверхова будівля. Цокольний поверх займатимуть технічні приміщення (майстерні, інженерні структури, паркінг на 50 місць). Перший поверх міститиме багатофункціональний зал, де зможуть проводитися будь-які заходи: ярмарки, виставки досягнень, художні виставки, виставки інших творів мистецтва, виставки антикваріату і навіть корпоративи. Не має Бориспіль приміщення для проведення таких заходів! Основним об’єктом 2-3 поверхів буде глядацький зал та супутні приміщення і гуртки. У нас 90% готовність ескізного проекту. На нинішньому етапі це наш внесок у справу зведення будинку культури. На основі цього можна вже визначати необхідні потужності електроенергії, води та каналізації. Потрібно тільки, щоб місто не на словах, а на ділі захотіло мати такий заклад, причому заклад комунальної власності. Тоді і інвестори долучаться, і благодійний фонд на підтримку цього будівництва отримає нове фінансове наповнення. Юрій Чередніченко зі свого боку налаштований довести до кінця питання будівництва палацу культури.

Яким буде результат об’єднання усіх зусиль, побачимо вже на найближчій сесії міської ради.

Автор: Ірина КОСТЕНКО

Джерело: http://i-visti.com

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Вісті, Бориспіль, будинок культури, новини
Оціни новину →
Переглядів: 1352
Рейтинг: 5.0/6

Коментарі

avatar
0
4 Спам
В Борисполе - дворец культуры --Это первоочередная задача для мерии города . Но видно не посильная это работа ...Как построить какую РЫгаловку так проблем нет. А как наркош и алкашей плодить --то не проблема ... Были бы бабки живые да оборот. Опомнитесь !!! Колокол звонит и по ВАМ!
avatar
1
2 Спам
та вы шо?! главное не акустические свойства, а чтобы бухлдо продавалось. да побольше, как в Розважальном Комплексе Бархат)
avatar
1
3 Спам
Если не делать упор именно на акустику - то лучше из него сразу пусть делают самый мощный в мире общественный туалет. Больше будет пользы чем от глухого зала
avatar
0
1 Спам
Интересно, акустические свойства зала архитекторы учли, или как обычно?
avatar

Новини за темою