АвторизаціяРеклама

» » У Борисполі планують зняти фільм про антибільшовицьке повстання 1920 року

У Борисполі планують зняти фільм про антибільшовицьке повстання 1920 року

Новини Борисполя

У Борисполі планують зняти фільм про антибільшовицьке повстання 1920 року Адміністратори групи "Просвіта ОУН. Бориспіль" у Фейсбук повідомили, що мають готовий сценарій документального фільму про Бориспільське антибільшовицьке повстання! Вже планують проводити зйомки, тому шукають бажаючих взяти участь у сценах.

Документальний фільм хочуть приурочити до 100-річчя Бориспільського антибільшовицького повстання.

Посилання на групу ТУТ.

Нагадаємо, повстання почалося з того, що до Борисполя спочатку увійшов загін червоноармійців, який бориспільці роззброїли, адже не сприймали радянську владу, як владу. Це було на початку травня 1920 року. За це червоноармійці вирішили покарати непокірних бориспільців. Почався збройний спротив між обома сторонами. Ситуацію ускладнювало не тільки невигідне співвідношення сил, але й відсутність зброї, набоїв у повстанців. Переломним став прорив бронепоїзду червоних, звідки вівся обстріл Борисполя з усіх видів зброї, в тому числі з гармат. Палало понад 500 будинків, звідусіль долинав жіночий і дитячий плач. Стурбовані долею своїх родин, повстанці почали відступ. За словами очевидців, полонених, а також деяких інших бориспільців-чоловіків, які не встигли сховатися – близько 300 осіб – більшовицькі кати вивели за місто Броварським шляхом, де змучених і беззахисних закатували.

На цьому більшовики не заспокоїлися. Захопивши Бориспіль, вони вчинили розправу над його мешканцями. Вдерлися до міської лікарні, перебили всіх поранених, а заодно і хворих. А тоді, згідно з наказом окупаційної влади, було проведено масову облаву на всіх чоловіків віком понад 16 років. Усіх під конвоєм зганяли на міський майдан. Тих, хто чинив опір, вбивали на місці. Затриманих вишикували в лави й без усякого слідства і суду виводити на розстріл кожного десятого, а в деяких групах арештованих – кожного п'ятого.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
антибільшовицьке, 100-річчя, повстання, Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 320
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою