АвторизаціяРеклама

  1. Новини
  2. »
  3. Новини Борисполя
  4. »
  5. У Борисполі День Незалежності відзначили авансом 23 серпня

У Борисполі День Незалежності відзначили авансом 23 серпня

Новини Борисполя

У Борисполі День Незалежності відзначили авансом 23 серпня Друга половина робочого дня стала святковою. До міста з’їхалися представники двадцяти сільських рад району. Всі етапи святкової програми, мабуть, були узгоджені з маршрутом перших осіб міста і району, тому у святковій програмі навпроти пунктів із переліком заходів не було вказано ані часу, ані орієнтовного місця. А також ні табличок-вказівників, які б орієнтували бориспільців і гостей, ні «декоративних» дороговказів, зрозуміти, що і де відбувається, починаючи з чотирнадцятої години, було важко. Вказане в програмі «У парку з 14:00 – 21:00…» передбачає, що заплановані конкурси та концертні програми триватимуть близько семи годин кожен. Проте окремий захід тривав значно менше. Де цей час дізнатися, так і залишилось загадкою.

Найвеселішим і наймузичнішим місцем з офіційного початку святкування можна вважати місце неподалік алеї Слави. Там вишикувались представники всіх сіл і селищ району. Привезли вони з собою частування, пісні, ну і, як визначено в програмі, здобутки. В очікуванні на візит поважних гостей і любарецька громада. Олена Волкова — директор будинку культури — сьогодні у гарному настрої та чудовому костюмі. Вона переконана, що зібрати всіх у Борисполі було чудовою ідеєю: «Святкування Дня Незалежності просто чудове, головне те, що все відбувається у нашому національному стилі. Наші люди завзяті, вони намагалися передати цей національний дух, і вийшло дуже гарно». Вітали любарчани поважну делегацію варениками, міцними, народного виробництва, напоями і, звичайно, піснями. Самодіяльність у селі на високому рівні, щоправда, таким колективам тепер займатися ніде, хоч їх і чимало. «У нас збереглося багато колективів. Їх створили жіночки, які вже на пенсії, і хочуть займатися співом і акторською діяльністю. Але нам навіть немає де збиратися на репетиції. Нині Будинок культури знаходиться в аварійному стані – тріснула стеля. Він не опалюється».

Ярмаркували без «Китаю»

Це вже традиція влаштовувати на свята ярмарок. На прилавках все суто українське, народне. Декоративні розписані тарілки, вишиванки, ляльки-мотанки та інший нині популярний хенд-мейд. Серед майстрів вишивання та плетіння увагу привертало каміння. Киянин Василь Горбачов привіз на ярмарок каміння майже з усієї території колишнього Радянського Союзу. Є тут багато різних самоцвітів з Вірменії, Чукотки, Криму, Житомирщини, Уралу, Казахстану… «Це каміння ще із старих особистих запасів,» — розповідає майстер. Він перетворює брили на кулони і дрібні бусини, які майстрині вдосталь набирають для створення прикрас. «Зараз багато каміння везуть з Китаю. А вони великі майстри з підробок. Я не хочу обробляти штучне каміння, і працюю лише з натуральним,» — розповідає пан Василь. Попит на камінці різний – в основному беруть кольорові. Проте майстер може допомогти і порадою – підібрати самоцвіт по гороскопу. «Люди полюбляють, щоб річ несла в собі якийсь сенс. В принципі гороскопи складають люди, а людям властиво помилятися. Я вважаю, що потрібно брати той камінь, який до душі. Якщо подобається, то й найкраще підходить,» — розповідає майстер. Проте свого кам’яного талісмана він не має: «Я щодня з камінням, тому мені важко сказати, який талісман для мене. Вони всі — мій талісман». Сьогодні найбільшим попитом користується яшма, про яку кажуть, що вона несе життя і здоров’я. Цікавились на ярмарку камінням не лише заради прикрас, а й з просвітньої точки зору. На прилавку вирізнялась колекція каміння у вигляді дерева. На кожній його гілці новий камінь, якими часто цікавились школярі для уроків географії.

Вареник і авто

Змагалися бориспільці й у поїданні вареників. Виявляється, подужати макітру, наповнену смачними варениками, не так уже й легко. Потрібно мати снагу. Після перших трьох хвилин конкурсу учасників залишилося двоє з п’яти. Микола Котенко із села Дударків переміг у нерівному двобої на поїдання трьох вареників на швидкість. Впорався він швидко, проте суперник наступав йому на п’яти. Знаний у всьому селі гармоніст і цьогорічний Пан Вареник переконує, що має великий досвід із поїдання цієї страви, та й є куди, жартує, показуючи на живіт. Окрім титулу, пан Микола отримав і подарунок від голови РДА іграшковий вантажний автомобіль. Його суперник, якого від перемоги відділяли лічені секунди, з рук міського голови отримав макітру – тренуватися, щоб на наступний рік вибороти вареничний титул. Якщо цей, двадцять перший день Незалежності запам’ятається нам як такий, напередодні якого у нас відібрали єдину державну мову, то перші дні незалежності запам’ятались державотворчою подією. Про це розповів відомий на Бориспільщині історик Андрій Зиль, який також узяв участь у народних гуляннях. Хоч тоді не було зведено пам’ятних знаків, але своєрідний пам’ятник тому є. Центральна вулиця після оголошення незалежності змінила свою назву — депутати перейменували її з вулиці Леніна на Київський Шлях. Не можна було не помітити великої кількості агіток та агітаційних листівок, розповсюджуваних у той день. Ясна річ, святкування – майже гарантія, що реклама знайде свого споживача. З метою передвиборчої кампанії гроші летять у небо кольоровим феєрверком. Проте, гадаю, їх вистачило б і на більш благородну справу – відремонтувати будинок культури для любарчан, хай не капітально, хоча б щоб увімкнути опалення, чи посадити кілька дерев замість тих, які серед літа жовтіють на Київському Шляху. Кожна передвиборча кампанія обіцяє і приносить багато хліба і видовищ. Хоча значна частина із усього цього, наробивши галасу, швидко розсіюється, як дим після феєрверка.

Автор: Таша ШЕВЧЕНКО, Щотижневик «Вісті»

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Бориспыль, свято, День Незалежносты, новини
Оціни новину →
Переглядів: 1240
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar
0
1 Спам
Давайте уже и Новый год встречать сразу.
avatar
0
2 Спам
А давайте! =)
avatar

Новини за темою