АвторизаціяРеклама

» » У бібліотеці презентували книгу про три голодомори на Бориспільщині

У бібліотеці презентували книгу про три голодомори на Бориспільщині

Новини у Борисполі

У бібліотеці презентували книгу про три голодомори на Бориспільщині У бориспільській центральній бібліотеці відбулась презентація історико-документального видання Валентини Стрілько-Тютюн "Три кола пекла". В книзі зібрані спогади очевидців, документи, світлини про три Голодомори, які пережили бориспільці в 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роках.

– Уже на стадії задуму та збору матеріалу до цієї книги, я ставила перед собою мету – донести до людей, яким насправді є "братній" народ, – зазначила авторка. – Тут (про видання) є чимало фактів, які доводять, що всі голодомори були зумисно створені московсько-більшовицькою владою, щоб знищити українців. Тепер кожен має можливість прочитати, дізнатися правду, переосмислити своє ставлення до часів, коли ковбаса була по 2.20, та розповісти дітям про те, ким є насправді наш східний сусід.

Повертаючись до видання "Три кола пекла", варто відзначити, що це перша книга, де грунтовно розкриті три страшні періоди в історії України – три Голодомори – на прикладі Бориспільщини.

– Переважно згадують і розповідають про Голодомор в Україні в 1932-1933 роках, – зауважила В.Стрілько-Тютюн. – Два інших чомусь випадають із поля зору. Наприклад, голод у 1921-1923 роках забрав людських життів не менше ніж у тридцятих роках. Він також був штучно створений більшовиками. Як згадують старожили Борисполя, в цей період чимало київських науковців оселялися в Борисполі, рятуючись від голоду. І ви знайдете в книзі документальні підтвердження про це. Так само був штучним голод у 1946-1947 роках, коли люди пухли від голоду, фіксувались факти людоїдства, коли всі їхали по хліб на Західну Україну, бо в центрі та на сході в людей усе повідбирали.

Окремо авторка повідомила, що нещодавно вийшла її нова книга "Весілля на Бориспільщині. ХІХ-ХХ століття". Також вона готує до видання книгу "Великомученики", де йдеться про автокефальну українську церкву на Бориспільщині та як її знищувала московсько-більшовицька влада. Крім того, наприкінці цього року має побачити світ ще одна її книга – про виникнення та становлення Бориспільської Української гімназії імені Павла Чубинського (1917-1921 рр.).

Нагадаємо, Валентина Стрілько-Тютюн, родом із села Вишеньки, Бориспільського району, Київської області. Навчалась у Київському університеті ім. Т.Шевченка, на філологічному факультеті. Працювала учителем української мови та літератури, була заступником директора з навчально-виховної роботи, а потім директором Гнідинської школи. Є співавторкою підручників із етики для початкових класів "Андрійкова книжка" (1-4 класи). Ініціаторка виходу перших підручників для початкових класів: букваря "Материнка", "Читанки" (1-4 класи). Вона президент Міжнародного освітнього фонду ім. Я.Мудрого. Досліджує історичної минувщини Бориспільщини. За останні роки видала такі книги як: «Червоний терор» (про політичні репресії на Бориспільщині (1920-1950 роки), «Світло» (нариси з історії освіти Бориспільщини), "Грона антибільшовицьких повстань" (про антибільшовицький спротив на Бориспільщині в 1917-1932 рр.), «На перехрестях тисячоліть. Нариси з історії, культури та побуту села Вишеньок».

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Бориспіль, Стрілько-Тютюн, Книга, спогади, Голодомор, Район
Оціни новину →
Переглядів: 188
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою