АвторизаціяРеклама

» » Таблиця Мендєлєєва у повітрі над містом

Таблиця Мендєлєєва у повітрі над містом

Новини Борисполя

Як і кожної осені, у теплі дні Бориспіль і Бориспільщина задихаються у диму. А 18 вересня наш регіон «засвітився» на найвищому рівні: літак із Президентом на борту вимушений був зробити три кола, доки зміг приземлитися на укутану димом злітно-посадкову смугу...

Але найстрашніше те, чим ми дихаємо. Коли згорають рослинні залишки, у повітря потрапляє мало не вся таблиця Мендєлєєва. Ціле літо за допомогою сонця, від ґрунту і повітря рослини накопичували корисні речовини. Рослинні залишки містять у необхідних пропорціях усі поживні речовини і мікроелементи у вигляді сполук, які можуть легко засвоюватися наступними поколіннями рослин. Сьогодні виготовляється стільки біопрепаратів, які прискорюють компостування. Деякі з них здатні за лічені тижні перетворити рослинні залишки на високоякісний компост. Від дії цих препаратів навіть насіння бур’янів втрачає схожість. А ми спалюємо...

Від 100% сухих залишків у вогні згорає 42% кисню, 45% вуглецю, 6,5% водню, 1,5% азоту. І тільки 3-5 відсотків корисного залишається, та й те після термообробки знаходиться не у найбільш доступній для рослин формі. От і доводиться навесні купувати гній та мінеральні добрива.

Нині, як і щороку, у Борисполі діє чергове розпорядження міської влади про заборону спалювання залишків сухої рослинності. Міський відділ благоустрою регулярно проводить рейди по контролю за виконанням цього розпорядження. У одному із таких рейдів брала участь і автор цих рядків.

Виїжджала комісія у складі представників відділу благоустрою, пожежної охорони, міліції. Щоправда, спочатку обмежувалися попередженнями порушників. Люди, переважно, погоджувалися із зауваженнями, але ставили традиційне запитання: а куди його дівати?
Може, нам школярів залучити до просвітницької роботи, щоб вони донесли до батьків ці нескладні істини?

Увесь світ заробляє гроші, переробляючи відходи життєдіяльності, а ми ними отруюємо свою землю і своє життя… А тоді дивуємося, чому ми хворі і бідні?

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Бориспіль, забруднене повітря
Оціни новину →
Переглядів: 1048
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою