АвторизаціяРеклама

» » Сулимівський парк оновлюється

Сулимівський парк оновлюється

Новини з району

Сулимівський парк оновлюється Церква ХVІІ століття, збудована за кошти гетьмана Івана Сулими, є найдавнішою історичною пам’яткою на Бориспільщині. Поряд із православним храмом був посаджений неймовірної краси парк площею 15 гектарів, у якому росли рідкісні рослини, з ним пов’язано багато легенд і переказів. Проте сьогодні парк заріс чагарниками, дерева стоять недоглянуті, і мало хто знає, де пролягали колись затишні липові і кленові алеї. Один час цей мальовничий куточок природи належав пану Войцеховському. Саме тоді він був настільки красивим, що на це диво приїздили помилуватися пани з інших місцевостей.

Озеро Дзеркальне, наприклад, отримало назву від незвичайної чистоти і спокою, який панував на поверхні водоймища. А молоді панночки дивилися у воду на свою дівочу вроду, немов у дзеркало. На жаль, сьогодні озеро стоїть зовсім без води, а на його дно люди безжально скидають сміття. Іншу історичну реліквію — скіфську бабу, яка була окрасою парку, хтось по-варварськи вкрав уже більше року тому...

На березі водойми росте «дерево закоханих». Точніше, дерева: дуб і липа, які переплетені вітами, зрослися в одне ціле. Як розповідає легенда, на раду до гетьмана Івана Сулими сюди приїздили козаки із Запорізької Січі. Серед козаків були, звичайно, і характерники — відуни і чаклуни, непереможні воїни; вони давали обітницю не одружуватись. Та один козак-характерник закохався у місцеву дівчину. Взаємне кохання молодих людей було настільки сильним, що вони не могли уявити свого життя одне без одного. Тож характерник вирішив навіки залишитися разом із своєю коханою: сам обернувся на дуба, а дівчину перетворив на липу... Так вони і стоять у вічній любові, у міцних обіймах-поцілунку, біля озера. Говорять, що коли закохана пара біля «дерева закоханих» загадає бажання, то воно неодмінно збудет.

Прикро, що цей парк не є заповідною зоною. Це лише пам’ятка культури місцевого значення. Розповідають, ніби цю територію неодноразово прагнули прибрати до рук... Люди ж середнього та старшого покоління пригадують, коли у парку працював літній табір для дітей, проводились піонерські зльоти, організовувались сюди екскурсії. Та сьогодні нібито з’явилась нагода навести лад у зеленій зоні і відновити колишню славу історичних місць.

За рішенням Бориспільської районної ради і райдержадміністрації, 24 квітня було організовано суботник, у якому взяли участь понад півтори сотні осіб. Зроблено і справді гарну справу. Розчистили значну територію, та для наведення ладу потрібно чи не щотижня залучати не тільки держслужбовців, а й небайдужих людей району.

Голова районної організації Партії регіонів Вадим Марисенко запевнив, що Сулимівський парк вони беруть під свою опіку. «Ми хочемо ці історичні місця привести до ладу, включити до туристичного маршруту село Сулимівку (парк і церкву Івана Сулими). У нас є меценати, які прагнуть створити фонд на підтримку культурних цінностей району. Та найперше — ми плануємо вкласти кошти в окультурення саме цього історичного парку».

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1115
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою