АвторизаціяРеклама

» » Скриня з подвійним дном

Скриня з подвійним дном

Новини у Борисполі

Другий рік поспіль у інформаційному просторі міста гримлять скандали. Всі вони так чи інакше пов’язані з будівництвом житла. Питання не стоїть стосовно якості або ціни на нього. Аналогії з київським «Еліта Центром», слава Богу, доки оминають місто. Відбувається зовсім інше. Ось це інше й незрозуміле людям.

Візьмемо, наприклад, багатостраждальний будинок №42 по вулиці Горького. Забудовник «Укрвійськбуд» житло побудував, усі комунікації підвів, люди заїхали в свої квартири. Здавалося б, нічого особливого в цій історії немає, та насправді все інакше. Міська влада принципово не хоче приймати будинок в експлуатацію. Не тому, що новобудова має недоліки чи будівельний брак, а тому що забудовник не виконав одну додаткову технічну умову, а саме – не довів до кінця водогін від артезіанської свердловини від вулиці Ботанічна до вулиці Гоголя. Суперечка тягнеться більше двох років. Ціна питання – для закінчення водогону потрібно 1 млн 250 тисяч гривень.

Принциповість міської влади зрозуміла. Прийнявши будинок №42, водогін доведеться завершувати за власний кошт або шукати інвестора. Хоча виконком у своїй принциповості чомусь не бере до уваги той факт, що поруч із 42-м будинком стоїть недобудова того ж «Укрвійськбуду», яку рано чи пізно також здаватимуть місту.

Позицію забудовника теж можна зрозуміти, адже в умовах кризи компанія стоїть на межі банкрутства. Погано в цій історії те, що посадовці в суперечці між собою забули про людей, мешканців того самого багатостраждального будинку. Саме вони стали заручниками письмового протистояння між владою та забудовником. Невизначеність у статусі будинку перешкоджає людям отримати свідоцтва на право власності своїх квартир, а в разі банкрутства «Укрвійськбуду» новий власник зможе спокійно виставити людей на вулицю ні з чим.

Друга небезпека, ще більш загрозлива: оскільки будинок не прийнятий в експлуатацію, постачання газу відключено. Отже мешканцям доводиться викручуватися, хто як може. Одні встановлюють електроплити, інші використовують газ із балонів. До чого може призвести така ситуація, Україна вже знає. Однак, не зважаючи на все, протистояння продовжується. Ось тут і з’являється те «зовсім інше», яке не піддається жодним поясненням.

Наприклад, вулиця Шевченка, 6-в, забудовник «МЖК», замовник компанія «Екоп». Пройшло більше півроку, як новобудова прийнята містом в експлуатацію. Радісні мешканці заселилися до своїх власних квартир. Але на момент здачі споруди в експлуатацію до будинку взагалі не було підведено газове постачання, будинкова електромережа підключена до ліфтів, теплопостачання не відповідало встановленим стандартам і так далі. Знову газові балони та електроплити, знервовані мешканці й небезпечне проживання.

Вулиця Маяковського, будинок від забудовника ЗАТ БК «Енергобуд». Новобудова прийнята міською владою в експлуатацію, мешканці заселилися в свої квартири. На момент здачі будинку «Енергобуд» не виконав технічні умови по енергозабезпеченню будівлі, не виконані технічні умови по каналізації.

Вулиця Бабкіна, житло від забудовника «КПМК-2». Будинок прийнятий містом в експлуатацію. На момент здачі споруди забудовник порушив норми ДБН щодо облаштування прилеглої території (відсутність автостоянок, дитячих майданчиків тощо). Не виконані технічні умови по каналізації, самовільна добудова додаткової будинкової секції.

Можна ще продовжувати, але мета не перераховувати всі недоліки прийнятих виконавчою владою в експлуатацію будинків. Навпаки, питання перебуває в іншій площині, а саме – незрозуміло, чому для одних забудовників вмикається зелене світло, а для інших безкомпромісна та принципова позиція – «НІ!»

Дійсно, чому керівництво міста закриває очі на недоліки будівництва? Якісь незрозумілі домовленості, на кшталт «Забудовники щось нам, а ми щось їм». Чи знову «любі друзі»? Взагалі такі дії скидаються на внутрішню політику виконавчого комітету на чолі з мером у вигляді подвійних стандартів. І дуже не хотілось би, щоб ці подвійні стандарти мали під собою матеріальне підгрунтя.

Андрій Некрасов

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1001
Рейтинг: 5.0/3

Коментарі

avatar
0
4 Спам
Да, Бориспольские власти закрывают глаза на многие факты и недоделки местных застройщиков, потому, что получают откаты и квартиры в построенных домах. А недоделки спихивают на людей, которые и так в кредитах и рассрочках живут, а тут еще... и ремонтируй новый дом, дороги строй, озеленяй территорию. Когда же уже все будет так, как должно быть? Ответ: да никогда. Потому, что сознание людей ну никак не меняется. Не хотят люди по-человеески жить! Себе урвать кусок и бежать свет-за-очи... Только так, а не иначе устроено наше мышление.
avatar
0
3 Спам
я читаю уважно. Автор сказав, що в Борисполі не було афер з житлом аналогічних київській "Еліті-буду" Я навів приклади таких афер. Говорити про те, що "еліта" - це афера, а в Борисполі - то "банкрутства" - :)))). Будь-який аферист скаже щодо своєї афери - "просто банкрутство".
А по суті - люди які вселяються в недобудовані будинки - нехай радіють хоч такій ситуації. І дивляться на людей, які купили квартири в будинках, про які я написав. А щодо "любих друзів" - час коли можна було просити когось про допомогу і писати "листи до громади" пройшов. Прийшли довгожданні реальні хлопці. Не наводьте їх на погані думки - дізнаються про такі порушення і відберуть будинки у будівельників. І квартири у лідей. "Для доопрацювання"
avatar
0
2 Спам
для Ярик

ви або неуважно читаєте, або про інше думаєте. згадані вами недобудови - результат банкрутства. так звані, "еліта-центри" - результат афер із житлом. а в цьому матеріалі піднімається питання щодо подвійних стандартів, коли здають будинки в яких небезпечно жити і коли житло не приймається , бо хтось комусь "винен", а люди нехай страждають

avatar
0
1 Спам
Автор статьи вообще был в Борисполе ? что значит "Аналогії з київським «Еліта Центром», слава Богу, доки оминають місто" ?????
"Кинг-Конг" возле 4 школы - это что - мираж???
Мертвые недострои 16-этажек на Дзержинского, фундамент на Киевском шляхе напротив "Топольки" ??? И куча других.....
"Чи знову «любі друзі»? " хе-хе. Люби друзи кончились. Пришли "пуссаны". Терпите и не жалуйтесь. Жаловатся можно было в эпоху "любих друзив"
avatar

Новини за темою