АвторизаціяРеклама

» » «Швидку» викликали

«Швидку» викликали

Новини у Борисполі

Мене як журналіста та громадянина завжди цікавило, а як працюють служби, які повинні надавати невідкладну допомогу. Наприклад, «швидка». Чи варто сподіватися людям, до яких постукала біда, на негайну пораду і підтримку? А також, які проблеми найбільше дошкуляють «швидкій» службі?

І ось я у відділенні швидкої допомоги Бориспільської міськрайонної лікарні. Телефон не змовкає. Дуже прикро стає від того, що у слухавці можна почути брудну лайку, просто безглузді розмови. Так «народ» розважається. «Витівки» нелюдів неможливо витримати. Наприклад, у телефонній слухавці чуєш крізь сльози вимовлені слова про допомогу, але з’ясовується, що це фальшивий виклик. І такі випадки непоодинокі.

Запитую: «Які щепроблеми стають на заваді роботи швидкої?» Диспетчер Валерій Коробко розмірковує: «У нас немає спеціалізованих бригад. Зараз маємо лікарську загальнопрофільну та фельдшерську бригади. Непогано було б створити для міста спеціалізовані підрозділи: дитячу, протишокову або кардіологічну бригади з повною комплектацією на «борту» автомашини медикаментів, апаратури і спеціалістів. Тим більше, що у Борисполі сходяться шляхи Київського, Харківського, Черкаського напрямків, поблизу аеропорт, та й наш район дуже великий».

Надходить нове повідомлення: «На окружній аварія!» За лічені секунди бригада виїжджає на місце події. Трагедія сталася неподалік села Нестерівка. Картина жахлива: дві автомашини «Жигулі» розтрощені вщент. Медики починають рятувати тих, хто вижив. На обличчі водія застиг жах смерті. На задньому сидінні двоє — жінка і чоловік. Лікар, фельдшер, водій визволяють шокованих людей із понівечених авто. Медики просто на узбіччі дороги перев’язують рани постраждалому. А в салоні розбитого авто — жінка без ознак життя.

На місце аварії під’їжджає авто Міністерства надзвичайних ситуацій. Рятувальники електроножицями вирізають двері розбитого авто, щоб дістати тіло загиблого. Пораненого водія другої автомашини заносять на носилках у салон. Медсестра робить знеболювальні уколи. Чекаємо кілька хвилин, щоб подіяли ліки. Вмить наше авто зривається з місця. Прямуємо у лікарню. У приймальному покої ми передаємо поранених лікарям.

Кілька хвилин перепочинку, і знову виклики: на одній із міських дискотек побили юнака. Приїжджаємо. На вулиці у оточенні хлопців молодик з величезним синцем під оком. Тут щойно була бійка, і нещасний не лише дістав синця, але і вдарився головою об землю. Лікар вирішує негайно транспортувати юнака у лікарню, оскільки є ознаки струсу мозку.

Ще один виклик. Повідомили диспетчеру, що на дискотеці втратила свідомість дівчина. Негайно вирушаємо на місце події. Заходимо до закладу. У кріслі напівлежить молоденька дівчина. Біля неї чатують подружки з водою. На нашатирний спирт, яким хотів привести її до тями лікар, «баришня» не реагувала. Довелося, як прийнято у таких випадках, ляскати дівчину по щоках. І от лікар почув: «Пішов ти».

Молоденька 17-річна панянка була настілки п’яна, що довелося транспортувати її до лікарні у супроводі подруг. А у приймальний покій її не заводили, а заносили. Саме через цей виклик ми запізнювалися у Щасливе, де чекав хворий чоловік. У нього вірусна інфекція. Великої загрози його здоров’ю немає. Повертаємося у Бориспіль, щоб знову їхати на виклик.

На власні очі переконався: в складних умовах працюють медики швидкої допомоги. І їм самим ой як потрібна допомога: технічна!

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 884
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою