АвторизаціяРеклама

  1. Новини
  2. »
  3. Новини з району
  4. »
  5. Гнідинська школа у вишиванці

Гнідинська школа у вишиванці

Новини з району

Гнідинська школа у вишиванці Весну Гнідинська школа, що на Бориспільщині, зустріла фестивалем «Вишиванко моя, вишиванко». Першого березня навчальний заклад нагадував Країну мрій: від великого розмаїття вишиванок було радісно і сонячно.

До свята готувалися у Гнідині заздалегідь, адже домашнє завдання отримали школярі для усієї родини. Разом із мамами учні молодших класів шили і одягали в українські народні костюми свої улюблені ляльки. Із бабусиної скрині діти діставали національні строї, які чекали свого воскресіння на шкільній сцені у день фестивалю. Відбувся справжній показ моди: школярі демонстрували український одяг з різних країв. Навіть директор школи Ніна Григорівна Кудько, автор сценарію і ведуча свята, представила весільний костюм своєї матері, який був традиційним понад півстоліття тому саме у Гнідині.

Учні середніх та старших класів брали участь у літературному конкурсі «Розкажу про вишиванку», піднімаючи тему вічності народних звичаїв та обрядів, філософії і символіки, що закодована у чудовому українському вбранні.

Цікавим був конкурс фотографій: оригінальні, здебільшого, старі світлини із сімейних альбомів, на яких у вишиванках представники багатьох поколінь поставали великою українською родиною. Бабусі і прабабусі разом із юними козаками на вечорницях і весіллях, за роботою і піснею — на фотографіях ніби воскресла частина історії і побуту українців різних часів.

Окрасою свята стала виставка місцевих народних майстрів, а також гостей свята. Рушники і картини, скатертини і килими, серветки і портрети милували око відвідувачів фестивалю. Здається, усі можливі техніки вишивки і мережки можна було побачити у коридорах школи. Окрім народних умільців Гнідина, свої роботи представили учасники гуртка «Оберіг», яким керує Любов Василівна Ярошенко. Займаються рукоділлям у педагога переважно дівчата, але є й хлопці, яким народне ремесло приносить задоволення. Наприклад, Юрій Омельченко вишив сорочку своєму молодшому братикові!

Завершенням фестивалю стала концертна програма, яка також була присвячена вишиванці. Відеосюжет на початку концерту черговий раз підтвердив, що у кожній родині села шанують народні звичаї і із задоволенням носять вишиванки. Усі пісні і поезії, танцювальні композиції і драматичні постановки були пов’язані із прадавньою українською традицією — вишиванням.

Автор: Лариса ГРОМАДСЬКА, Вісті

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Бориспільщина, Гнідин, новини, вишиванки
Оціни новину →
Переглядів: 1610
Рейтинг: 5.0/3

Коментарі

avatar
1
2 Спам
В России чтоб не отставать теперь должны провести фестиваль "Косоворотка моя косоворотка!" В Шотландии "ой килтик мой килтик!"Мексика - "Сомбреро моё ты сомбреро..." Нет предела идиотизму этому хуторянскому.
avatar
0
1 Спам
Вот интересно... Объясните мне тупому, какому школьнику в нашем 21 веке интересно данное мероприятие. Скорее всего, они шли на этот "праздник" под дулом автомата.... (на двоюродных племянниках проверено)
avatar

Новини за темою