АвторизаціяРеклама

» » Що відомо про перший пам’ятник Чубинському в поний зріст в Борисполі (+ світлини)

Що відомо про перший пам’ятник Чубинському в поний зріст в Борисполі (+ світлини)

Новини Борисполя

Що відомо про перший пам’ятник Чубинському в поний зріст в Борисполі (+ світлини) 15 квітня 2020 року в місті Борисполі розпочались роботи зі встановлення пам’ятника Павлу Платоновичу Чубинському на території Книшового меморіального комплексу в місті Борисполі. Місцеві журналісти встигли виокремити особливість – це перший пам’ятник автору державного славня України (гімну) в повний зріст. Інтернет-видання "Це Бориспіль" приєднується до колег, щоб розповісти про цей історичний момент.

Павло Чубинський бориспілець. Він народився в місті Бориспіль 15 січня 1839 року. Тут його і поховали 20 січня 1884 року – на Книшовому цвинтарі. Окупаційній радянській владі було не до вподоби місце його поховання і могилу зрівняли з землею. Тому точне місце поховання було втрачене. Лише за спогадами старжилів Борисполя історики можуть приблизно вказати. де спочивають останки відомого бориспільця. Кажуть, він був похований ближче до центральної вулиці міста Бориспіль Київський шлях.

У 1989 році, за ініціативи міської партійної організації Народного Руху України, могилу П.П. Чубинського було відновлено. На місці, де нібито була могила славетного земляка був встановлений дерев’яний хрест із надгробною плитою. Пізніше встановили гранітний надгробок (1994 рік).

Коли в 2008 році, за ініціативи представників місцевої влади, почалося створення Книшового меморіального комплексу, гранітний надгробок Павлу Чубинському перенесли в центральну частину. І він там стояв допоки не було прийнято рішення про встановлення пам’ятника.

Нагадаємо, Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук мав бажання встановити пам’ятник автору українського славня ще 2006 року. Втім, втілити це стало можливим лише зараз.

Виконавчий комітет Бориспільської міської ради оголосив конкурс на кращий проект пам’ятника. Це сталось у вересні 2019 року. Переміг київський скульптор Олексій Пергаменщик. Він і вирізав із білого українського граніту образ П.П. Чубинського в повний зріст. Автор славня триматиме в руках перо; знизу під пам’ятником буде розміщений рушник із повним текстом славня України; по боках постаменту мають встановити кобзу та печатку війська Запорізського з різними видами козацької зброї.

Повна висота пам’ятника з постаментом складає 5 метрів 40 сантиметрів. Висота фігури – 3 метри. Вага – 4 тонни (це 35% від глиби граніту з якого вирізався образ П.П.Чубинського). Скульптор – Олексій Пергаментщик. Скульптор працював над створенням три місяці. Вивчав портрети Чубинського та тогочасний одяг, щоб відтворити відомого бориспільця максимально реалістично, коли тому було приблизно 35 років. Вартість пам’ятника – 1,5 млн грн.

Зараз тривають роботи з відточення тонких елементів пам’ятника – руки, обличчя та інше. На пам’ятник мають нанести спеціальний розчин, що перешкоджатиме потраплянню вологи і пам’ятник не темнітиме, залишаючись білим. За кілька днів мають встановити рушник зі словами державного славня.

Попередньо, офіційне відкриття пам’ятника Павлу Платоновичу Чубинському в Борисполі на території Книшового меморіального комплексу може відбутися ближче до Дня конституції України – 28 червня. Звісно, якщо не будуть продовжені на карантинні обмеження через коронавірус.

«У кожного міста має бути своя родзинка, своя візитівка. За ці роки я неодноразово звертався до президентів, голів ВР, голів ОДА… Нікому цей пам’ятник не потрібен, окрім нас. Історію треба пропагувати, то хто, як не ми?» – наголошує Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Бориспіль, Чубинський, пам’ятник
Оціни новину →
Переглядів: 320
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою