АвторизаціяРеклама

» » Репетиція перед майбутніми виборами у Броварах

Репетиція перед майбутніми виборами у Броварах

Новини з району

Репетиція перед майбутніми виборами у Броварах 15 січня відбулися повторні вибори депутата Броварської районної ради по одномандатному мажоритарному виборчому округу №17. Політичні пристрасті в пристоличному населеному пункті Погреби просто вирували останні місяці. Перші вибори, які відбулися 23 жовтня, проходили дуже напружено. За В’ячеслава Субботіна, висуванця БЮТ було віддано 239 голосів проти 71 голосу за Володимира Радченка з Партії регіонів. Голова Пенсійного фонду у Броварському районі Світлана Решетова отримала лише 28 голосів (до речі, теж кандидатура діючої влади). Та ввечері, майже водночас, з’являються скарги від Радченка, Решетової та ще одного мешканця села: кабінок замало, скриньок замало, а на вулиці темно, що заважає людям прийти проголосувати. Скарга від мешканця села Віктора Сергієнка взагалі тягне на сенсацію: людина, схожа на кандидата у депутати Субботіна, вранці пропонувала йому двісті гривень за голос. Ошелешений, мабуть, такою щедротою чи таким нахабством, Сергієнко до вечора гадав, що робити з пропозицією та, врешті-решт, написав скаргу.

Вибори були визнані не дійсними, й пан Субботін згодом відмовився від подальшої боротьби в повторних. Замість нього БЮТ висунула Георгія Лісового – сина директора департаменту «НАДРАБАНК». Його супротивником став директор місцевої школи Микола Яворенко від Партії регіонів. В своїй агітації вони використовували майже однакові прийоми – обіцяли покращити життя селян. У влади було більше можливостей, тому вони й обіцяли більше. У переддень виборів рішенням територіальної виборчої комісії було замінено дільничну виборчу комісію в селі Погреби. Опозиційних кандидатів не хотіли навіть реєструвати, а коли й були змушені це робити, то при першій нагоді попереджали і знімали. Так, був вимушений під тиском зняти свою кандидатуру Роман Шибіко. В останній момент було відмовлено Георгію Лісовому, хоч місцеві організації БЮТу постійно проводили пікети і акції протесту.

15 січня відбулися повторні вибори. За результатами підрахунків, переконливу перемогу здобув кандидат від Партії регіонів Микола Яворенко. Таким чином Регіони домоглися свого – пройшов до райради їхній кандидат. Цікаво, навіщо потрібно було стільки зусиль? Не така вже впливова посада депутата районної ради, щоб застосовувати такий адмінресурс. У Броварській райраді й так панують «регіонали». Але ні, усе повинно бути під контролем! Допустити хоч одного представника опозиції, окрім тих, хто зміг пройти на попередніх виборах, — зась! Поки що задля цього використовується юридична зброя: скарги, комісії, засідання, кишенькові суди... Що ж тоді буде далі? Ці події стали своєрідним випробуванням того перебігу політичної боротьби, яка розгорнеться восени під час виборів до Верховної Ради України. Вже зараз стає зрозумілим, що вона буде дуже «брудною» й запеклою, схожою на протистояння 2004 року.

Автор: Микола ТОМИЧ, Вісті

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
вибори, бровари
Оціни новину →
Переглядів: 1031
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою