ВойтиРеклама

рецепти від читачів

» » Рейд на сільських маршрутах

Рейд на сільських маршрутах

Новости в Борисполе

До редакції надходять численні скарги від пільговиків, яким водії відмовляють у безкоштовному перевезенні. Тож ми разом із представником Бориспільського районного управління соціального захисту, головним спеціалістом відділу персоніфікованого обліку отримувачів пільг Наталією Миколаївною Чмут 31 травня провели рейд на п’яти маршрутах Бориспільського району: до Воронькова, Старого, Любарців, Іванкова і Сошникова.

Згідно із законодавством України, кількість пільговиків у маршрутках є необмеженою. До того ж, це стосується будь-якого дня тижня, а не тільки середи, як часто запевняють пасажирів водії. З’ясувалося, що люди настільки зневірилися у виконанні законів, що просто не беруть із собою посвідчення не те що пенсійне, але й ветерана праці, дитини війни тощо. «Я вже два роки на пенсії, проте посвідченням не скористалася жодного разу, — розповідає жінка, яка чекає відправлення автобуса на Іванків. — Не хочеться встрявати у сварку». «Довше проживу, коли не буду з такого приводу нервувати,» — додає чоловік-пенсіонер. А про те, що пільговиків може бути не два, а більше, люди взагалі не вірять. Тому на кожній зупинці пільговики «шикуються» в чергу, щоб потрапити першим до автобуса. У сошниківській маршрутці пасажири розповідали, що водії на пільговиків майже не зважають, і примушують платити гроші; свої дії вони мотивують тим, що ТОВ «Автосервіс» відшкодовують кошти з Держбюджету, а «Атасс-Бориспіль» субвенцій не отримує.

У маршрутці до с. Вороньків ніхто не скористався пільговим посвідченням, хоча таких пасажирів виявилося аж четверо. Пояснили, що не хочуть конфліктів. «Нас, літніх людей, так принижують, що краще я заплачу гроші. Молоді водії часто називають старших за себе на «ти». Шкода, що у нас працівникам обслуговуючої сфери не читають лекції з етики,» — скаржиться ветеран праці, який чекає автобуса до с. Старе.

Цікаво, що водії продовжують запевняти, що беруть лише двох пасажирів, а для пенсіонерів безкоштовний проїзд — у середу. Дехто з водіїв брав гроші у тому випадку, коли пільгові посвідчення не підкріплені талонами пільговиків, які місяць тому запровадили у Бориспільському районі. Але ж першочерговим є саме посвідчення, і не важливо, де мешкає пільговик: у селі, Києві чи іншому місті України, — усі вони мають право на безоплатний проїзд.

До нас підійшла засмучена бабуся, яка вже сиділа в автобусі до с. Любарці, і запитує: «Скажіть, а правда, що з пенсії вираховуватимуть гроші за безкоштовний проїзд по талонах? Про це зараз обговорюють у автобусі. То, може, краще заплатити?» Ми заспокоїли стареньку, пояснили іншим пасажирам, щоб не слухали пліток. Але більшість людей все одно з недовірою слухали наші переконання. Окрім того, окремі пасажири після розмов з нами попереджали водія про рейд. Невже у них немає літніх родичів, а їхні односельці-інваліди не заслужили на безкоштовний проїзд? То, можливо, ми тому так погано живемо, що не знаємо своїх прав, не вимагаємо виконання законів.

Хочешь узнавать новости Борисполя первым? — Подпишись на Telegram Движение Борисполя
Бориспольщина, маршрутки
Оцени новость →
Просмотров: 709
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме