ВойтиРеклама

рецепти від читачів

» » На Громадських радах радитимемось по-новому

На Громадських радах радитимемось по-новому

События в Борисполе

Громадські ради, як дорадчий орган при органах місцевого самоврядування, вперше були створені вказівкою зі столиці, здається, ще напередодні виборів 2004 року. Не скрізь ці ради набули такого реального впливу на громадське життя міста, як у Борисполі. Сьогодні у нашому місті жодне важливе питання, яке може викликати резонанс серед громадськості, не виноситься на розгляд сесії чи міськвиконкому, якщо воно не пройшло обговорення на громадській раді.

От тільки державні чиновники, надавши громадськості право голосу, почали дуже часто змінювати «правила гри».

Нещодавно прийнято чергову Постанову Кабінету Міністрів за №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики». Це питання було головним на засіданні громадської ради при Бориспільському міськвиконкомі, яке відбулося 7 грудня цього року.

Відтепер громадські ради на початку наступного року повинні бути створені по-новому, на основі нової постанови. Згідно із цією постановою, громадські ради потрібно буде створювати по-новому кожні два (а не три) роки. Суттєво обмежується участь громадськості у діяльності громадських рад. Так, свого представника у громадській раді відтепер не зможуть мати політичні партії, органи самоорганізації населення, комунальні засоби місцевої інформації. Та й громадським організаціям, які захочуть мати представника у громадській раді, потрібно буде надати звіт про свою діяльність протягом останніх двох років.

Та й сам склад громадської ради визначатиметься не кількістю бажаючих, а рейтинговим голосуванням. Зате однією із першочергових підстав для припинення членства у громадській раді визначено систематичні пропуски її засідань. Причому критерії конкретні: двічі не з’явився без поважних причин — до побачення! Що ж, буде громадська рада жити по-новому. Хоча б доти, доки комусь «нагорі» знову не закортить змінити правила.

Хочешь узнавать новости Борисполя первым? — Подпишись на Telegram Движение Борисполя
громада, Бориспіль, жители
Оцени новость →
Просмотров: 883
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме