АвторизаціяРеклама

  1. Новини
  2. »
  3. Новини Борисполя
  4. »
  5. Привчайте дитину читати книжки

Привчайте дитину читати книжки

Новини Борисполя

Привчайте дитину читати книжки Бориспільська дитяча бібліотека вже три роки поспіль не отримує нових надходжень: немає коштів. За словами завідуючої дитячою бібліотекою Галини Степанівни Кузьменко, минулого року, до 60-річчя заснування філії, міська рада виділила кошти на ремонт і на створення електронної бібліотеки.

Спочатку до комп’ютерів буде занесено каталог видань, а згодом і переведення книжок в електронний вигляд. Вже з нового року до книгозбірні підведений Інтернет. Окрім того, дитяча бібліотека брала участь у бібліомосту Білла Гейтса, і серед 15 бібліотек Київщини виграла гранд. Згідно із програмою, вже влітку розпочнеться комп’ютерне забезпечення культосвітнього закладу за найсучаснішими технологіями. Централізовано Бориспільська міська бібліотека отримає 15 комп’ютерів, частину з яких буде встановлено у дитячій бібліотеці.

Здавалося б, досить гарний задум. Та чи на користь це дітям? Адже спілкування з книгою щороку замінює комп’ютер. І як вгледіти, що робить дитина сидячи за комп’ютером: читає книжку, шукає необхідну інформацію для реферату чи грає у гру? Виходить, що забезпечення Інтернетом бібліотек, часом, ще більше втягує школярів у залежність від комп’ютера? У цьому я переконалася, відвідавши читальні зали декількох бібліотек області. А батьки з радістю відправляють свою дитину до бібліотеки з надією, що нарешті вона візьме до рук книжку…

Фонд Бориспільської дитячої бібліотеки становить 24 тисячі екземплярів. За сприяння міськради щороку проводиться цікава передплата періодичних видань для дітей та підлітків. Книгозбірню відвідують переважно учні 1-9 класів. Проте є маленькі читачі-дошкільнята, а також дорослі, які приходять разом з дітьми. Всього — три тисячі читачів. Окрім бориспільських учнів, культурний заклад відвідують юні читачі з Гори, Глибокого, Кірового, Артемівки, Іванкова, які навчаються у школах Борисполя.

Для найменших у бібліотеці обладнаний куточок казки, де й іграшками можна погратися і дитячі журнали погортати. 4-річний Саша Корнієнко — один з найактивніших відвідувачів бібліотеки серед дітей дошкільного віку, а Саша Косован, учень 4-А класу Бориспільської школи №6 (мешканець села Гора), найчастіше відвідує бібліотеку з-поміж школярів середньої ланки. Цікаво, що є малюки, які у 4-5 років читають по 50 слів за хвилину!

Затишну теплу атмосферу у читальних і виставкових залах для дітлахів створюють бібліотекарі, переважна більшість яких працює близько 30 років. Тобто робота у бібліотеці стала для них захопленням. Окрім численних виставок, тут оформлено і етнографічний куточок, який нагадує міні-музей українського побуту. У культурному закладі проводяться конкурси і зустрічі з цікавими людьми, презентації книг і народні свята. Всі заходи проходять на ентузіазмі працівників бібліотеки. Іноді, як розповідає завідуюча, відгукуються спонсори. Але якщо й допомагають, то на ремонти, на призи, на меблі, але не на книжки… Мріють бібліотекарі організувати ляльковий театр, але, знову ж, немає коштів на ляльки.

Звичайно, трапляється, що й книжки приносять у подарунок до бібліотеки, але, здебільшого, це просто макулатура, непотріб, який навіть до фонду не заносять. Чому ж меценати перевагу надають матеріальному, а не духовному? Адже саме книжка виховує дитину, розповідає про навколишній світ, вводить у світ прекрасного, розвиває уяву.

За словами бібліотекарів, є дітки, які приходять до них за «живими» книжками, а також просто поспілкуватися із працівниками (дитині немає з ким поговорити!). Деяким школярам на початку навчального року батьки купили електронні книжки, від яких у них починає падати зір, болять очі.

То чому ж наші діти не читають?

Спочатку спілкування з книжкою замінив телевізор, тепер — комп’ютер. Діти у віртуальному світі проводять значну кількість часу, говорять психологи, оскільки їм не вистачає, насамперед, спілкування з батьками, які постійно зайняті. Більшість переймається суто матеріальними проблемами: забезпечити сім’ю, одягти, нагодувати… Хтось заглядає у чарку або «підсів» на серіали. Є коли попліткувати з подругами чи поїхати на рибалку з друзями, але на дитину часу ніяк не вистачає. Та й, зрештою, чи багато батьків, які читають самі? Мене здивував один хлопчик, якого я зустріла у бібліотеці, він сказав, що дома у них лише три книжки… То як можна привчити дитину до читання?..

3 квітня відзначатимемо Всесвітній день дитячої книги. Тож, можливо, відгукнуться небайдужі люди і подарують цінні книги для бібліотеки.

Автор: Лариса ГРОМАДСЬКА

Джерело: http://i-visti.com

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Бориспіль, новини, Бібліотека
Оціни новину →
Переглядів: 1427
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою