АвторизаціяРеклама

  1. Новини
  2. »
  3. Суспільство
  4. »
  5. Приватні охоронні фірми в Україні зможуть застосовувати силу і носити бронежилети

Приватні охоронні фірми в Україні зможуть застосовувати силу і носити бронежилети

Суспільство

Приватні охоронні фірми в Україні зможуть застосовувати силу і носити бронежилети З 18 жовтня в Україні вступає в дію закон Про охоронну діяльність, які істотно розширює повноваження приватної охорони.

Як повідомляє ЛігаБізнесІнформ , а серед основних новацій з'явилося право персоналу охорони під час виконання функціональних обов'язків застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби, проводити відкриту відео-та фотозйомку подій.

Крім того, регламентовано порядок застосування фізичного впливу та спецзасобів. Видання зазначає, що такі дії можуть застосовувати в особливих випадках, якщо інші засоби не призвели до припинення посягання на об'єкт охорони.

За словами юристів, важливою складовою закону є визначення статусу затримання. У законі йдеться, що таке затримання не є адміністративним, що зніме багато колізії і різночитання в практиці.

При цьому охорона приватна зобов'язана буде негайно повідомляти територіальний орган внутрішніх справ про всі факти припинення правопорушень щодо об'єкту, що охороняється, а в разі заподіяння тілесних ушкоджень правопорушнику - негайно викликати швидку медичну допомогу.

Газета Сегодня пише, що згідно з новим законом, приватним охоронцям дозволять носити бронежилети і шоломи, користуватися палицями і мати при собі службових собак.

"До цих пір в країні не було закону, що регулює діяльність охоронних фірм. Адже тільки Києві близько 1300 таких компаній. Новий закон ... дасть можливість охоронцям захищатися. Наприклад, надягати бронежилети і шоломи, використовувати гумові кийки, наручники і, можливо, навіть травматичну зброю. Адже зараз ми можемо використовувати хіба що газовий балончик, як будь-який інший чоловік ", - заявив газеті президент Української федерації професіоналів безпеки Сергій Шабовта.

При цьому видання відзначає, що це не означає, що через два тижні в супермаркетах і розважальних центрах відвідувачів будуть зустрічати охоронці з кийками.

"Як правило, в магазинах працює внутрішня служба безпеки, на яку не поширюється дія закону. Тут керівництво разом з юристами саме прописує технологію догляду та інші норми. А ось в банках або ювелірних магазинах, які часто наймають співробітників охоронної фірми з ліцензією, можуть використовуватися такі методи самозахисту. Також для охорони об'єктів з величезними площами охоронці зможуть використовувати службових собак ", - зазначив Шабовта.

Сьогодні також пише, що функції адмінзатримання, як у міліції, у бодігардів не буде - вони, як і раніше, повинні будуть викликати міліцію і передати порушника співробітникові МВС. "Хоча тепер вони можуть застосовувати силу до людей (крім вагітних, дітей та інвалідів) після попередження про свої наміри", - пише газета.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
бронежилети, Україні, фірми, носити, застосовувати, Приватні, охоронні, зможуть, силу
Оціни новину →
Переглядів: 3121
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою