АвторизаціяРеклама

» » Приміських електричок влітку поменшало

Приміських електричок влітку поменшало

Новини з району

Через неповне відшкодування витрат на перевезення пільгових пасажирів «Укрзалізниця» не має за що ремонтувати поїзди. Приміські електропоїзди завжди були і залишаються одним із найдешевших видів транспорту.

Як правило, на літо, на період дачного сезону, залізниці збільшували кількість електропоїздів. У цьому році усім, хто користується послугами приміського електротранспорту, зокрема й дачникам, багато з яких саме електричками дістаються своїх городів, доведеться несолодко. Адже електричок улітку поменшає.

Ось що повідомив із цього приводу начальник залізничної станції «Бориспіль» Володимир Григорович Івасюк:

— Із 30 травня у нас введено літній розклад руху електропоїздів. Згідно із цим розкладом зменшено кількість рейсів електричок. Ми вимушені іти на такий крок, адже залізниця зазнає великих втрат, перевозячи пільгові категорії пасажирів, і у нас просто не вистачає коштів, щоб відремонтувати поїзди.

Затрати на пільговиків мають відшкодовувати з міського та районного бюджетів. Але якщо із Бориспільською райдержадміністрацією проблем на сьогодні не існує, адже вони відшкодовують кошти регулярно, то із бориспільською міською владою ми ніяк не можемо знайти спільну мову. Уже не перший рік ми намагаємося добитися, щоб міська рада відшкодовувала кошти за пільговий проїзд жителів Борисполя. Виграли навіть кілька судів. Але борги зростають.

Судовими рішеннями підтверджено торішню заборгованість бориспільської міської влади на суму 140 тис. грн. На сьогодні загальна сума боргу складає вже 487 тис. грн.

Цю суму не взято «зі стелі». Ми фіксуємо інформацію про кожного пільговика, який користувався нашим транспортом, тож просимо відшкодувати реальні затрати. А міська влада сплачує не скільки необхідно, а скільки може. Але ж «Укрзалізниця» не може за свій кошт возити пасажирів.

З цими проблемами ми зверталися і до міського голови Анатолія Федорчука, і до його заступника Миколи Корнійчука. Спілкувався з представниками міської влади щодо питання відшкодування коштів за перевезення пільгових категорій пасажирів особисто заступник начальника «Укрзалізниці», але безрезультатно.

Не краще відшкодовується перевезення пільговиків і в Яготині. Тож пасажири яготинського напрямку суттєво відчують незручності через нестачу поїздів. Щоправда, будуть курсувати додатково електрички підвищеного комфорту, але там пільговий квиток не дійсний.

Звичайно, наш регіон не виняток. Подібні заходи будуть вживатись і в інших регіонах України, де існують проблеми із відшкодуванням коштів за перевезення пільговиків. Прикро, що у цій ситуації найбільше постраждають ті, хто їздить електропоїздами на роботу, переважно за невелику зарплату, або рятується від безгрошів’я, вирощуючи городину на дачних ділянках.

Ситуацію із відшкодуванням коштів за перевезення «Укрзалізницею» пільгових категорій пасажирів прокоментувала начальник фінансового управління Бориспільської міської ради Світлана Миколаївна Заєць:

— Згідно із Законом України про Державний бюджет, таке відшкодування проводиться не з місцевого бюджету, а через цільові субвенції, які надаються із державної казни. А це набагато менше за розрахунки, які надає «Укрзалізниця».

Сьогодні взагалі виникла патова ситуація. Згідно з постановою державної виконавчої служби, був заблокований рахунок, на який перераховуються кошти для відшкодування за пільгові перевезення залізничним транспортом, у зв’язку з цим надходження коштів припинено.

Вирішити проблему фінансування пільгових перевезень могло б запровадження адресної допомоги. На жаль, сьогодні це питання на рівні держави не вирішено.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1219
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою