АвторизаціяРеклама

» » «Прихватизація» – процес пішов

«Прихватизація» – процес пішов

Новини Борисполя

Судіть самі: отримане від забудовників житло керівництво міста одразу переводить до тимчасового житлового фонду. Потім, рішенням надає квартири під виглядом службового житла своїм співробітникам і «потрібним» людям. Мотивація виділення квартир – відсутність у співробітника або посадовця житла в місті. З першими кроками все зрозуміло. Але найцікавіше відбувається згодом.

Згідно з Законом України, право на приватизацію тимчасового житла, яке надане в користування, вони отримують після проживання тут не менше 5 років. Звичайно, термін невеликий, але є загроза, що після чергових виборів керівництво міста може не залишитися на своїх посадах. У випадку зміни влади в місті, ніхто не дасть гарантій, що нове керівництво не «попросить» звільнити займану площу.

Щоб перестрахуватись, існує два шляхи. Перший — простий і нахабний: особистий рахунок по квартирі переводиться на ім’я проживаючого, а далі за накатаною схемою відбувається приватизація. Але є ризик, що для нової влади міста це не буде мати жодного значення і з квартири все одно виселять.

Другий шлях – більш зважений і довший. Але він найнадійніший. Бо ніхто не несе особистої відповідальності за надання дозволу, оскільки рішення приймається колегіально, на засіданні виконкому. Відібрати службове житло в разі втрати посадових крісел практично неможливо, хіба що через суд. От і користуються цією сірою схемою всі кому не лінь.

На жаль, наше місто не стало винятком. Так 22 червня на засіданні виконкому, під головуванням міського голови, процес «прихватизації» успішно розпочали. У порядку денному засідання «цікаві» питання йшли під номерами: 18, 22... і далі до 28-го. Цікаво, що квартири були надані протягом останніх трьох років з тимчасового житлового фонду. Надавалося житло за рішенням виконкому в тимчасове користування, а не назавжди.

Це був єдиний легальний шлях для влади, щоб оминути міську квартирну чергу, в якій мешканці міста стоять десятки років. Тепер мабуть прийшов час закінчувати розпочате, оскільки місцеві вибори не за горами. А передбачити результат цих виборів неможливо. Тому керівництво міста дуже поспішає перестрахуватися від можливих несподіванок у майбутньому. У результаті громада Борисполя зосталася без певної кількості квартир. І з такими темпами в найближчий час житла по місту взагалі не зостанеться.

Олексій Пилипенко для «Форум-Експрес»

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 818
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою