ВойтиРеклама

рецепти від читачів

» » Подорожчання комунальних послуг стартувало

Подорожчання комунальних послуг стартувало

Новости в Борисполе

Незабутній новорічний подарунок зробив український уряд своєму народові. З 1 лютого буде підвищено ціни за послуги теплопостачання і підігрів води. Як пояснюють урядовці, це стало наслідком серпневого подорожчання газу.

Із першого серпня минулого року було підвищено на 30% ціни на газ для населення. А нині — нове подорожчання, тепер за послуги теплопостачання, як пояснив перший заступник Бориспільського міського голови Микола Петрович Корнійчук.

У 2010 році відмінили закон, згідно з яким затвердження тарифів належало до повноважень міськвиконкому, і розробляти та затверджувати тарифи на тепло і гаряче водопостачання доручено Національній комісії з регулювання електроенергетики.

Ця комісія прислала міськраді свої тарифи тільки перед Новим роком. Згідно із законодавством, тарифи вводяться через місяць після їх затвердження, тобто з 1 лютого 2011 року.

Але за той період, коли тарифи залишалися на попередньому рівні, «Бориспільтепломережа» встигла спалити газу на таку суму, що сьогодні усі борги, які населення і підприємства мають перед тепломережею, не покривають коштів, затрачених на газ. Різницю у вартості газу обіцяла компенсувати держава. Але поки що міська влада не має інформації, що у Державному бюджеті на 2011 рік передбачено такі кошти.

Якщо держава не виділить обіцяної компенсації, «Бориспільтепломережа», яка опинилася у величезній борговій ямі, самотужки з неї вибратися не зможе.
У Борисполі вартість теплопостачання збільшилася приблизно на 20%, а за гарячу воду доведеться платити на 4-5% дорожче.

Тож із 1 лютого ми сплачуватимемо за такими цінами:
Складова двоставкового тарифу, яку населення сплачує протягом усього року (у розрахунку на 1 кв. м опалюваної площі), зросла з 1,50 грн до 1,91 грн.

Плата за одиницю фактично спожитої теплової енергії (на 1 кв. м опалюваної площі), яка сплачується тільки протягом опалювального сезону, збільшилась з 3,24 грн до 4,03 грн.

Ця ж сама складова для будинків, обладнаних лічильниками тепла, змінилася з 131,22 грн до 165,04 грн в розрахунку за 1 Гкал.

За підігрів води для гарячого водопостачання для населення, яка подається відповідно до затвердженого графіка (п'ятниця з 17 до 23 години, у суботу, неділю, святкові дні з 9 години ранку до 23 години), на 1 людину в місяць потрібно буде сплачувати замість 32,24 грн — 33,95 грн, а за 1 куб. м (відповідно до показників лічильника) не 14,70 грн, а 15,43 грн.

На жаль, це ще не всі сюрпризи, які підготував уряд. Підвищення тарифів на електроенергію, про яке говорять всі центральні засоби масової інформації, добряче вдарить по гаманцях і без того небагатих українців. Адже якщо родина має водонагрівний бачок, мікрохвильову піч та іншу побутову техніку, вона ніяк на вкладеться у пільгові 150 кіловат електроенергії. А нині більшість таких родин живуть тільки на заробітну плату.

До того ж, подорожчання енергоносіїв неминуче викличе нове підвищення тарифів.

Також, відповідно до заяв у пресі, приблизно у квітні місяці очікується чергове подорожчання газу ще на 50% для приватних споживачів.

Хочешь узнавать новости Борисполя первым? — Подпишись на Telegram Движение Борисполя
жители, борисполь, комуналка, Подорожание
Оцени новость →
Просмотров: 1084
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме