ВойтиРеклама

рецепти від читачів

» » Площа Чубинського для людей чи для автомобілів?

Площа Чубинського для людей чи для автомобілів?

Новости в Борисполе

Місце, де встановлено погруддя автора українського гімну, пошаною, на жаль, у бориспільців не користується: чи то місце не фартове, чи ідея недолуга, чи люди такі...

Облаштування свого часу у центрі Борисполя площі імені автора славеня України Павла Чубинського малювало райдужні перспективи: чудове місце для зустрічей, покладання квітів, екскурсій для гостей, і просто красиве місце у Борисполі. Сьогодні ж ця площа слугує місцем для паркування автівок (хвала Господу, хоч під саме погруддя не під’їжджають) та нічного, не зовсім тверезого, відпочинку молоді.

Уже зранку, як тільки-но прибиральниці, за традицією, повигрібають з площі автора славеня України купи порожніх пляшок та інших залишків нічного гуляння, біля погруддя починається життя: автобуси приїжджають і від’їжджають (бо ж зупинка поруч); інші ж автівки, користуючись нагодою, що працівників ДАІ немає на горизонті, безсоромно розвертаються, а дехто і паркується тут, під боком у погруддя Чубинського.

Ну чи не сором для міста, у якому народився автор українського гімну? І чому тільки погруддя, коли в інших країнах історичні постаті такого рівня удостоєні пантеонів? Здається, більше толку буде, коли погруддя із площі опиниться у володінні ліцею «Дизайн-освіта» імені Павла Чубинського, на який той, власне, і претендує. А площа Чубинського (тільки ж не ця стоянка для автомобілів, а справжня площа) варта пам’ятника. Померла, ледь встигнувши народитися, й ідея із перейменуванням повітряних воріт України в аеропорт імені Павла Чубинського. Кожна країна, яка себе поважає, дає аеропорту ім’я якоїсь визначної особи. Відповіддю ж високих чиновників на пропозицію бориспільського міського керівництва допомогти втілити задум у життя стало те, що це, бачте, дорого.

Недаремно кажуть, що час розставить усе на свої місця. Ось він і показав, що, мабуть, не на те місце поставили погруддя Чубинського, бо сподівання ця площа не виправдала. А шкода... Адже Чубинський – чи не єдине, за що у Борисполі можна зачепитися, щоб приїжджим було що розказати і показати, а також щоб про місто почули.

Та, на жаль, похвалитися на сьогодні є мало чим: площа його імені – швидше для автівок, аніж для людей; пам’ятник відомому автору славеня невідомо чи буде; садиба до толку не доведена; бориспільці малообізнані із причетністю цього видатного українця до нашого міста. Тут мова не про тих, хто працює у системі освіти, культури чи виконавчих органах і як «Отче Наш» знають, хто такий Чубинський; а про всіх інших, для кого, власне, і облаштовувалася площа Чубинського. Лише на Книшовому меморіальному комплексі є невеликий пам’ятничок всесвітньо відомому митцю.

Не пропустили нагоди і перед виборами погратися цією темою, пустивши містом чутку, що у фундамент садиби Чубинського буде закладатися капсула. Та так усе і залишилося на рівні чуток... А не за горами ж 175-а річниця від Дня народження Павла Чубинського! А там і до тисячоліття Борисполя рукою подати. Та просто так, мабуть, ми любимо Чубинського...

Хочешь узнавать новости Борисполя первым? — Подпишись на Telegram Движение Борисполя
Бориспіль, Чубинський, Благоустрій
Оцени новость →
Просмотров: 792
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar
0
2 Спам
Підтримую Наталі, це місце для Чубиньського- Нема ні чого не можливого уберіть Ульянова ... Й площа вам и шана.
avatar
0
1 Спам
Пям'ятник нашому видатному землякові я б поставила замість Леніна...в центрі міста...
І ми б зустрічалися не "возле Ленина", а "возле Чубинского" для того щоб погульбенити...
Цей "карманчик", де стоїть зупинка і автомобілі, я б просто площею не назвала... поруч меморіал афганцям - так біля нього не стоїть зупинка, огороджено парканчиком - от і є куди квіти положить.
Перейменування аеропорту - бред...
І як можна знати автора слів, якщо не всі гімн знають до кінця...???
avatar

Новости по теме